Michał02.03.2015
Dowolne ustawianie ikon na SpringBoard – instrukcja

Między użytkownikami mobilnych systemów iOS i Android często dochodzi do sporów. Pomimo tego, że jestem zwolennikiem iOS, Android ma jedną rzecz, która mogłaby się przydać w systemie od Apple. Mam na myśli możliwość umieszczenia ikony w dowolnym miejscu na SpringBoard.

W Androidzie można to zrobić bez najmniejszego problemu, natomiast w iOS musimy się troszkę nagimnastykować. Dziś opiszę Wam co należy zrobić, aby ustawić ikony w dowolnym miejscu na SprindBoard w iOS. Sposób ten nie wymaga Jailbreak.

Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić jest przytrzymanie jednej z ikon na ekranie Waszego iPhone tak aby zaczęły drgać. Teraz należy udać się na ostatnią stronę gdzie nie ma żadnej ikony i zrobić screen (Home + Sleep).

1

Teraz należy udać się na stronę makeovr.io i kliknąć na „I’ll use my own background”. Następna czynność to wybranie opcji „Upload” i zaznaczenie screena, który przed chwilą zrobiliście.

2

Gdy screen zostanie załadowany klikacie na „Let’s do it!” i to praktycznie już wszystko. Teraz wystarczy wybrać ikonę, którą chcecie utworzyć, kliknąć na „Do ekranu początk.” i zapisać ją na SprinBoard nie wpisując przy tym nazwy. Kolejną czynnością jest wstawienie ikony w miejsce, które wybraliście chwilę wcześniej.

3

To wszystko. Zobaczcie na screenie poniżej jaki jest efekt końcowy.

4

Tym sposobem możecie dowolnie układać i umieszczać ikony w dowolnym miejscu na SpringBoard na iUrządzeniu bez Jailbreak. Smacznego!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
  • Ted Wojtas

    Bez sens!!!

  • DD Reporter

    Fajna tapetka, masz może w wersji na maca z retiną?

  • Mario

    Co to za bezedury jegomość prawisz? Wystarczy przytrzymać ikonkę aż zaczną się kiwać i następnie przeciągać w dowolne miejsce albo na dowolny pulpit, i tyle