Krzysiek Borek24.08.2016
DualShock 4 będzie w pełni kompatybilny z Makami

Sony zapowiedziało wczoraj bezprzewodowy adapter dla ich kontrolera (DualShock 4), który sprawi, że wszystkie jego funkcje będą działać bez problemów na komputerach z OS X/macOS i Windowsem.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup adaptera, będą mogli w pełni cieszyć się możliwościami DualShocka 4, ponieważ wszystkie przyciski będą działać tak samo, jak panel dotykowy, wibracje i standardowy port słuchawkowy. Warto nadmienić, że wszystkie wymienione funkcje pada Sony będą działać w momencie, gdy gry, w które macie zamiar grać je wspierają.

dualshockadapter

Obecnie najnowszy kontroler Sony możemy podpiąć do Maków za pomocą dołączonego kabla USB lub Bluetooth, ale jego funkcjonalność jest wtedy niepełna, a dedykowany adapter pozwala używać wszystkiego. Akcesorium jest również kompatybilne z funkcją Remote Play, pozwalającą na strumieniowanie gier z konsoli na komputery.

Sprzedaż adaptera rozpocznie się na początku września bieżącego roku, a jego cena wyniesie 24,99$ (95 zł bez podatku/cła).

Poza tym dowiedzieliśmy się również, że usługa Playstation Now zmierza na komputery osobiste, co sprawia, że będziemy w stanie zagrać w wiele gier, które docelowo dostępne były na wyłączność konsoli PlayStation 3 i nie tylko. Na samym początku dedykowana aplikacja ma wspierać ponad 400 tytułów, co powinno spokojnie wystarczyć osobom, które chcą się zapoznać z biblioteką gier Sony.

Wymagania PSNow:

  • połączenie z internetem (5Mbps lub więcej)
  • Windows 7 (SP1),8.1 lub 10
  • procesor Intel Core i3 o taktowaniu 3,5GHz/AMD A10 o podobnej specyfikacji lub lepszy
  • 300MB wolnej przestrzeni dyskowej
  • co najmniej 2GB pamięci operacyjnej
  • karta dźwiękowa
  • port USB

PlayStation Now działa już w Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, a w nadchodzących miesiącach pojawi się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek