Michał28.04.2017
EaseUS Data Recovery Wizard Free – dzięki tej apce odzyskacie utracone dane z Maka w kilka minut!

Na pewno wielu z Was nieraz ubolewało po utraceniu ważnych danych ze swojego Maka, prawda? Aby temu uniknąć warto zainstalować na swoim komputerze program EaseUS Data Recovery Wizard Free. Co to takiego?

EaseUS Data Recovery Wizard Free to darmowa apka, dzięki której szybko i prosto odzyskacie usunięte, czy sformatowane pliki nie tylko z Waszego Maka, ale również z zewnętrznych dysków twardych, kart SD, czy pendrive.

Jak wiemy istnieje co prawda w macOS taki narzędzie jak Time Machine, ale nie ma co się oszukiwać większość osób i tak z tego nie korzysta.

Podam teraz prosty przykład. Wyobraźcie sobie taką sytuację, że przypadkowo opróżniliście kosz w Waszym Maku, a po czasie okazało się, że były w nim jednak pliki, które potrzebowaliście, a jak wspomniałem wcześniej nie mieliście kopii Time Machine. Co wtedy?

W takim przypadku programem, który uratuje Wam życie jest właśnie EaseUS Data Recovery Wizard Free.

Jak odzyskać utracone dane programem EaseUS Data Recovery Wizard Free? Już wyjaśniam.

Na początku trzeba oczywiście pobrać program ze strony, a następnie go uruchomić. Teraz zaznaczamy dysk którego chcemy odzyskać dane i klikamy na przycisku Scan. To wszystko.

Po zakończeniu skanowania na ekranie naszego komputera wyświetlą się wszystkie utracone foldery, pliki. Całość możemy oczywiście przefiltrować i wyświetlić w ustalony przez nas sposób. Prawda, że proste?

Na pewno wielu z Was zapyta. Ile to kosztuje? Program można pobrać za darmo, ale..

W darmowej wersji dostępne są następujące czynności:

  • odzyskiwanie usuniętych, sformatowanych lub niedostępnych danych (niestety tylko do 2 GB)
  • odzyskiwanie utraconych danych z dysków kopii zapasowych programu Time Machine
  • odzyskiwanie danych z urządzeń Mac: notebooków, desktopów, kluczy USB, kart pamięci, aparatów cyfrowych itd.
  • odzyskiwanie danych ze straconych lub usuniętych partycji

Więcej informacji na temat EaseUS Data Recovery Wizard Free znajdziecie na stronie producenta – easeus.com.

EaseUS ma w swojej ofercie nie tylko program do odzyskiwania danych dla Maka, ale najdziecie tutaj także międzyinnymi EaseUS MobiSaver, czyli prostą aplikację dla iPhone’a i iPada.

iPhone, czy iPad robi co prawda regularnie kopię w  iCloud, automatycznie, ale i ona może być czasami zawodna, a na pewno wielu z Was trzyma w iUrządzeniach bardzo ważne dane, więc lepiej dmuchać na zimne.

MobiSaver podobnie jak EaseUS Data Recovery Wizard Free oprócz instalacji na Mak można zainstalować także na komputerach z systemem Windows. Ale wracając do tematu.

Przetestowałem wersję systemu Mak, która umożliwia odzyskanie danych (notatki, zdjęcia, filmy i inne pliki) z iPhone lub iPad i jest ok.

Interfejs EaseUS MobiSafer podobnie jak w EaseUS Data Recovery Wizard Free jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Jednym z najistotniejszych aspektów MobiSafer jest możliwość skanowania i pobierania danych z również kopi zapasowych naszych iUrządzeń.

Aby to zrobić wystarczy po prostu wybrać kopię zapasową programu iTunes lub iCloud i postępować zgodnie z instrukcją. MobiSafer działa w sposób zrozumiały czyli nie nadpisuje obecnych kopii lecz tworzy nowe  po to aby nie zniszczyć danych starych kopii.

Aplikacja posiada oczywiście również różne filtry, które pozwalają po zeskanowaniu przeglądać piki w sposób uporządkowany i przejrzysty. Możemy tutaj również przeglądać tylko usunięte elementy.

Więcej na temat aplikacji dowiecie się na stronie producenta – easeus.com.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz

Możliwość komentowania jest wyłączona.