Michał07.05.2017
EaseUS Todo Backup Free – program zabezpieczający nasze komputerowe dane

W dzisiejszych czasach kiedy w naszym komputerze jest cała masa ważnych dla nas danych, warto jest pomyśleć o tym jak zabezpieczyć te dane, by nie stracić wszystkiego powiedzmy przy awarii sprzętu.

Aby temu zapobiec warto jest wykonać zapasową kopię plików. Jak? Na przykład za pomocą darmowego i bardzo ciekawego narzędzia Todo Backup Free.

Todo Backup Free to program firmy Ease US, która słynie z odzyskiwania danych. Zobaczmy więc jaka jest ich najnowsza wersja oprogramowania do tworzenia kopi zapasowych.

Program ma do dyspozycji kilka funkcji. Bardzo ciekawych funkcji! Pierwszą z nich jest oczywiście twożenie kopii zapasowej dysku / partycji. Ta opcja jest przeznaczona do tworzenia kopii zapasowych całego dysku twardego lub partycji dysku.

Todo Backup Free jak przystało na profesjonalne narzędzie ma wbudowaną opcję tworzenia kopii o określonych porach. Dzięki temu można zaplanować tworzenie kopii zapasowej o określonej dacie i godzinie. Jeśli chcecie mieć pewność, że Wasze pliki są bezpieczne możecie skonfigurować program tak, że kopia zapasowa, będzie wykonywana codziennie. Jeśli natomiast codzienne tworzenie kopii jest zbyt częste można bez problemu można skonfigurować apkę tak, aby kopia była robiona o określonej godzinie konkretnego dnia.

W praktyce wygląda to tak, że ustawiamy Todo Backup Free na tworzenie kopii na przykład co drugi dzień, lub co piątek i wtorek i tyle. Program robi wszystko za nas. Automatycznie. Jeśli natomiast tygodniowa kopia to dla Was za często wtedy włączamy opcję kopii miesięcznej.

Kolejną bardzo fajną sprawą jest opcja „Wake the computer”. Co to takiego? Funkcja działa na tej zasadzie, że gdy nasz komputer znajduje się w trybie uśpienia, to aplikacja go „obudzi, wybudzi” w celu utworzenia kopii zapasowej. Oczywiście do poprawnego utworzenia kopii konieczne jest wcześniejsze wprowadzenie informacji koniecznych do logowania systemu. To nie wszystko.

W opcjach tworzenia kopii zapasowych można także ustawić metodę kompresji. Po co?  Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce, ale pamiętajcie, że im wyższa metoda kompresji tym proces tworzenia kopii jest dłuższy. Istnieje również możliwość podzielenia pliku kopii zapasowej na kawałki. Po co? Dzięki temu kopię z danymi bez problemu będzie można nagrać na płytę CD, DVD. Bardzo fajne!

Jak widzicie wygląd aplikacji jest prosty i przejżyszty. Wszystko jest tam gdzie być powinno, więc nie powinniście mieć żadnych problemów z obsługą Todo Backup Free.

A jak wygląda sprawa odzyskiwania danych? Program szybko i bez problemu pozwala na odzyskanie całej kopii zapasowej lub poszczególnych plików lub folderów.

W Todo Backup znajduje się również bardzo fajne rozwiązanie, a mianowicie menedżera kopii zapasowych. Co to takiego? Jest to narzędzie służące do klonowania partycji. Dzięki temu bez problemu będziecie mogli przenieść swoje dane z jednego dysku na drugi na przykład na nowy dysk SSD, który właśnie zakupiliście.

Na koniec dodam, że aplikacja dostępna jest tylko na komputery z system Windows. Który? Już podajemy szczegóły. Apka działa z systemami: Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, a także Windows XP.

Todo Backup Free to po prostu nic innego jak na pewno dobrze wszystkim znana funkcja Time Machine, która dostępna jest na komputerach Mak. Naszym zdaniem każdy użytkownik komputera z systemem Windows powinien zainstalować na swoim komputerze ten właśnie program.

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie producenta – todo-backup.com lub bezpośrednio na stronie dotyczącej samej aplikacji – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz