Michał12.10.2016
Eddy Cue zapowiada koniec kluczy, portfeli i gotówki

Cue w wywiadzie dla Vanity Fair przewiduje, że w przeciągu najbliższych kilku lat rozstaniemy się na dobre z kluczami, portfelami i gotówką.

Zdaniem Cue już za pięć lat drzwi będziemy otwieraać za pomocą smartfonów, a płatności będą dokonywane za pośrednictwem usług takich jak Apple Pay.

ApplePay (1)

Cue mówił także o tym, że możliwość płacenia za pomocą Apple Pay pojawi już w niedalekiej przyszłości również w różnych środkch transportu. Niestety zła wiadomość jest taka, że nastąpi to jak na razie niestety tylko Stanach Zjednoczonych.

Dzięki wprowadzanym innowacjom, coraz mniej ludzi korzystać będzie z gotówki i portfeli w przyszłości. A co z Polska? Miejmy nadzieję, iż do Polski dotrze to równie szybko.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • mauriss

  Najpierw Siri, później Pay :)

 • Olek

  „…rozstaniemy się na dobre z kluczami, portfelami i gotówką”
  Tu mi na myśl przychodzą zupełnie inne okoliczności podczas których rozstajemy się z tym wszystkim.

 • Ten cały Eddy Cue się nie wysilił, a by chciał, żeby mu przypisać to co będzie nieuniknione :-) he he he.
  Ja zatem obwieszczam światu, że za kilka lat znikną smartphony w dzisiejszym wydaniu, będziemy komunikować się i „bawić” za pomocą czegoś w rodzaju smartwatch’y, ale bez ekraników, bo te będą zastąpione [uwaga] soczewkami VR, które będą zintegrowane z tymże „zegarkiem” lub wszystkim innym kompatybilnym no zwykły komputer, tablet itp…
  To nie SF uprzedzam.