Krzysiek Borek03.04.2017
Ekran nowego iPada jest o 44% jaśniejszy od tego w iPad Air

Kilka dni temu  iFixit rozłożyło nowego iPada pokazując wszystkie zmiany i podobieństwa w porównaniu do iPada Air. Ekipa odpowiedzialna za rozłożenie iPada wątpiła w to, że ekran nowego modelu jest jaśniejszy w porównaniu do starszych.

Na szczęście członkowie iFixit sami przeprowadzili testy jasności wyświetlacza, aby potwierdzić lub zaprzeczyć twierdzeniu Apple.

Testy wykazały, że ekran jest o 44% jaśniejszy w porównaniu do Air, ale ciężko stwierdzić, jak wypada w porównaniu do Air 2. Apple nie porównało ekranu do nowszej wersji Air, więc obecnie ciężko stwierdzić, czy ekran jest jaśniejszy, czy nie.

Kolejną różnicą jest pozbycie się jednoczęściowego wyświetlacza, który początkowo zadebiutował razem z iPadem Air 1. Poniżej możecie przeczytać, co iFixit miało do powiedzenia o wyświetlaczu.

In Apple’s press release announcing the iPad 5, they told us it comes equipped with a “brighter 9.7-inch Retina display.” Our question is: brighter than what? It doesn’t look that different from the Air 1’s display. If they mean brighter than the Air 2, then that may simply be due to reverting to the unfused display design of the Air 1.

Digitizer z iPada Air jest kompatybilny z ekranem nowego iPada, co oznacza, że możecie przełożyć ekran z nowego do starego modelu i będzie działał. Producent jeszcze nie odniósł się do swojego twierdzenia o jaśniejszym wyświetlaczu. Ciężko powiedzieć, jakie zmiany zaszły w ekranie, ale może mieć to związek z powrotem do starej konstrukcji wyświetlacza.

Ekran iPada Air 2 jest o 8% ciemniejszy od Air, więc wygląda na to, że wyświetlacz nowego modelu powinien być jaśniejszy również od ekranu zastosowanego w Air 2.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Danax

  „Digitizer z iPada Air jest kompatybilny z ekranem nowego iPada, co
  oznacza, że możecie przełożyć ekran z nowego do starego modelu i będzie
  działał. Producent jeszcze nie odniósł się do swojego twierdzenia o
  jaśniejszym wyświetlaczu. Ciężko powiedzieć, jakie zmiany zaszły w
  ekranie, ale może mieć to związek z powrotem do starej konstrukcji
  wyświetlacza. Ekran iPada Air 2 jest o 8% ciemniejszy od Air, więc wygląda na to,
  że wyświetlacz nowego modelu powinien być jaśniejszy również od ekranu
  zastosowanego w Air 2.”

  Albo coś ze mną nie tak, albo nie nadążam za logiką tego wpisu albo to bełkot i masło maślane. Niech inni komentujący się wypowiedzą. Czy zacytowane zdania są dla was jasne i zrozumiałe?

  • Szukar

   Zdecydowanie coś tu jest nie tak.

 • Sebastian Borowski

  Oj, a ja już myślałem, że zgłupłem 😄. Ufff…