Krzysiek Borek22.10.2016
Elephone S7 i S7 mini dostępne w przedsprzedaży

Nie ukrywam, że podoba mi się Samsung Galaxy S7 i widzę, że nie tylko mi, ponieważ jeden z Chińskich producentów postanowił skopiować wygląd najlepszego smartfona z Androidem. W rezultacie Elephone wyda (niedługo) modele S7 i S7 mini, które dla mnie są wiernymi kopiami pierwowzoru.

Wcześniej nie miałbym z tym żadnego problemu, ale uważam, że producent z Chin przesadził i powinien pomyśleć dwa razy, zanim zdecyduje się wydać taki sprzęt. Wątpię, żeby bardziej ogarnięci konsumenci w ogóle na niego spojrzeli, a co dopiero chcieli go kupić.

s_06

Nawet niska cena nie przyniesie żadnej korzyści, wszystko przez jego wygląd i moim zdaniem Samsung powinien coś z tym zrobić. Nie można innym dawać przyzwolenia na kopiowanie wyglądu swojego sprzętu i jego sprzedaż, nawet w Chinach.

Sprzęt napędza MediaTek Helio X20 wspomagany przez 4GB pamięci operacyjnej, podczas gdy użytkownik na dane otrzymuje 64GB miejsca. Pamięć w każdej chwili można rozszerzyć za pomocą wbudowanego czytnika kart pamięci, wspierającego karty o maksymalnej pojemności dochodzącej do 128GB.

s_05

Producent nawet postawił na Androida Marshmallow, ale nie wydaje mi się, żeby aktualizacje przychodziły sprawnie i na czas. Dla mnie to wyłącznie ciekawostka i tyle, ponieważ nie chciałbym kupić sprzętu, który wygląda, jak S7, a zdecydowanie nim nie jest.

screenshot-2016-10-21-at-15-58-55

Elephone S7 jest obecnie w przedsprzedaży i możecie kupić go tutaj. Cena wariantu z 4GB RAM i 64GB ROM wynosi 239,99$ (955 zł bez podatku). Wysyłka rozpocznie się po 25 listopada bieżącego roku, a obecnie możecie składać zamówienia w ramach przedsprzedaży.

Źródło: Gearbest.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Ma

  Ponad 3 razy tańszy i myślisz ze nie bedzie konkurencją, bardzo obiektywnie i nie promujący monopolu jednej firmy artykuł…

  • krzysiekb92

   Samsung nie ma monopolu, ale nie lubię, gdy ktoś kalkuje wygląd sprzętu 1:1. Takie sytuacje powinny kończyć się w sądach, nie po to ktoś się wysila, żeby inny ukradł wzór i przypisał go sobie przynajmniej teoretycznie. Jedni ciężko pracują, a inni tylko się przyglądają i zabierają miesiąca, a może i lata ciężkiej pracy.

 • masi0

  Kolejne chińskie badziewie które nigdy nie dostanie aktualizacji

  • krzysiekb92

   Elephone często aktualizuje swoje produkty,ale nie wiem,co będzie z tym.

 • Ambasador marki Samsung

  Samsung Galaxy S7 to smartfon z najwyższej półki. Nawet jeżeli ktoś skopiuje jego wygląd, to na pewno nie użyje materiałów tak wysokiej jakości jak w oryginale.

 • maciejfarry

  chiny nie podpisały konwencji o prawach autorskich
  po prostu takiego prawa u nich nie ma
  w komunistycznym państwie pomysł jest dobrem wszystkich
  poza tym nie zgodzę się z stwierdzeniem że to kopia bardziej mocne wzorowanie się na samsungu przecież w telefonie wygląd to nie wszystko a w środku mamy zupełnie coś innego niż w oryginalny s7