Krzysiek Borek13.07.2015
Emulator Nintendo DS działa na iOS 8.4 bez Jailbreak

Użytkownicy iGadżetów, decydujący się na Jailbreak mają wiele interesujących możliwości, mogą dodać nowe funkcje i pobierać ciekawe rozszerzenia, których próżno szukać w zamkniętym systemie operacyjnym dla urządzeń mobilnych giganta z Cupertino.

Należy pamiętać, że nie wszyscy decydują się na wykonanie Jailbreak, choć cały proces jest banalnie prosty, tak czy owak wasz iPhone lub iPad mają wszystko, czego potrzebujecie, wliczając w to emulację Nintendo Dual Screen bez potrzeby wykonywania Jailbreak.

Nint

Według raportuTouchArcade emulator Nintendo DS (nds4ios) jest obecnie dostępny dla iUrządzeń działających na iOS 8.4. Jeżeli chcecie go pobrać, udajcie się na stronę iemulators.com bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, wybierzcie odpowiedni emulator i go pobierzcie z zakładki aplikacje (apps).

Niestety, nie można pobierać ROM-ów bezpośrednio na urządzenie mobilne Apple, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby zsynchronizować nds4ios z Dropboxem, gdzie będziemy przechowywać ROM-y dla emulatora. Wtedy będziemy mogli grać w każdą pozycję bez jakichkolwiek problemów.

Pamiętajcie, że instalujecie aplikację, której nie ma w App Store, więc warto się dwa razy zastanowić przed instalacją. Aplikacja w każdej chwili może stracić podpis dla iOS, a w praktyce oznacza to brak możliwości jej instalacji.

Podejrzewam, że dla miłośników handheldów Big N będzie to interesujące rozwiązanie. Nadal będziemy cieszyć się grami Nintendo, choć w jeszcze mniejszej skali, niż ma to miejsce w przypadku konsoli przenośnej.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek