Krystian11.12.2013
Estimote dostało $3.1mln wsparcia finansowego

Jakub Krzych, założyciel firmy Estimote, powiadomił, że otrzymał dofinansowanie o wartości ponad $3.1 miliona. Firma już wysyła swój mały nadajnik Bluetooth do sprzedawców i oczekuje ogromnego zainteresowania od początku przyszłego roku, szczególnie od dużych klientów.

Właściciel przewiduje, że w przyszłości iBeacon nie będą jedynie przystosowane do aplikacji na smartfony, ale zostaną zamontowane w wielu miejscach publicznych takich jak lotniska, muzea czy szpitale. Tygodniowo Estimote wysyła ponad 10.000 sztuk do developerów, którzy testują je i projektują dla nich specjalne aplikacje.

4300-1280

Na tą chwilę wielkim sukcesem Estimote jest dostarczenie Apple swojego produktu do wszystkich Apple Store na terenie USA, a również w planach jest zamontowanie ich we wszystkich 254 sklepach na całym świecie. W trakcie budowy jest cyfrowa platforma, wspomagająca interakcje iBeacons z telefonem oraz umożliwiająca płatności bezdotykowe. Estimote wygrało Best Hardware Startup w TechCrunch Disrupt, San Francisco.

estimote-1

Niedługo możemy spodziewać się otwarcia biura Estimote w Nowym Jorku, do którego są aktualnie poszukiwani pracownicy. Dotychczasowe siedziby mieszczą się w San Francisco oraz w Krakowie. Ze swojej strony życzymy kolejnych sukcesów temu Polskiemu startupowi.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_