Krzysiek Borek13.09.2014
Etui iWoodWood – recenzja

Na rynku pojawił się nowy „gracz” produkujący etui dla iUrządzen. Obecnie mamy wiele różnych typów etui, jedne chronią nasze urządzenie przed usterkami mechanicznymi, a drugie poprawiają ich wygląd. Czy iWoodWood na nowo piszę definicję etui?

Etui producenta są ekologiczne, w rezultacie, wykonywane są w materiałów biodegradalnych. Jeżeli chodzi o samego producenta, są, to dwaj studenci ze stolicy naszego kraju.

Pomimo krótkiej obecności na rynku akcesoriów przeznaczonych głównie dla urządzeń giganta z Cupertino, producent zaprasza znane osoby do promocji ich produktów. Producenci angażują w promocję osoby związane z popkulturą, sportem, modą. Pewnie ciekawi jesteście, jak tak niecodzienne etui sprawuje się w praktyce?

iPhone w drewnie

33

Etui tworzone są z wielu rodzajów drewna, są nimi bambus, palisander, orzech i padauk. Każde z etui wygląda dobrze, niezależnie od wybranego rodzaju drewna. Producenci postanowili wydać dwie edycje swoich etui, jedną z nich jest klasyczna, a, dzięki drugiej możemy nacieszyć oczy grawerowanymi tekstami. To nie koniec konfiguracji produktów, etui podzielone są jeszcze na te wykonane z poliwęglanu, na którym przyklejony jest panel z wybranego przez nas rodzaju drewna. Drugą opcją są etui wykonane jedynie z drewna (niestety nie miałem okazji ich wypróbować).

chr1

Pierwszy typ etui to klasyka, jaką znajdziemy wszędzie, no może poza dodatkowym panelem wykonanym z drewna. W tego typu etui nadal mamy dostęp do wszystkich przycisków naszego urządzenia, co nie pogarsza komfortu używania. Dodatkowo znajdziemy tutaj odpowiednie wersje kolorystyczne, pokrywające się z kolorem naszego iPhone’a.

Untitled-1

Etui jest odpowiednio dopasowane do urządzenia, nie ma mowy o jakichkolwiek luzach, żadne jego elementy nie wystają poza obręb etui. Nie ma się, czemu dziwić, w końcu płacąc za nie 139 zł trudno oczekiwać, żeby było, inaczej. Ciężko mi się wypowiedzieć na temat wytrzymałości klasycznej wersji etui. Podczas testów nie było z nimi żadnych problemów, możliwe, że po dłuższym użytkowaniu drewniany panel się odklei od poliwęglanowej bazy.

auto_slider

Etui przeznaczonych dla iPhone ’a 5 nie mogłem sprawdzić bezpośrednio na urządzeniu, ponieważ posiadam jedynie model 4S.Co do etui dla tego modelu nie mam zastrzeżeń poza jednym, po włożeniu urządzenia, ciężko je wyjąć, jeżeli ktoś będzie miał zamiar je kupić uważajcie. Jest szansa, że podczas wyjmowania urządzenia uszkodzicie jego wyświetlacz, to samo tyczy się etui przeznaczonego dla iPada, więc zalecam ostrożność.

Bambusowy iPad

Kolejne etui, które otrzymałem do testów zostało przeznaczone dla iPada 2ej i 3ej generacji. Pełni ono rolę zarówno etui, jak i podstawki na tablet Apple. Wykończone jest ono cienką warstwą drewna bambusowego, a w środku pokryta jest filcem. Do etui nie mam większych zastrzeżeń poza tymi, które za chwilę przedstawię.

Po pierwsze ciężko wyjąć tablet z miejsca, w którym go mocujemy. Ponad to, jeden z paneli w miejscu zgięcia po jakimś czasie może się odkleić, co zaczęło się dziać w testowanym przeze mnie egzemplarzu. Prawdopodobnie przez otwieranie i zamykanie etui.

Moto Maker dla iPhone ‘a?

1

Za dodatkową opłatą (30 zł), możemy stworzyć własną obudowę, jakiej nie będzie miał nikt z naszych znajomych. Na specjalnie dedykowanej stronie znajdziemy odpowiednie do tego narzędzie.

Wyposażono je w kilka wzorów i edytor tekstu, jaki chcemy mieć na użytkowanym przez nas urządzeniu. Po przejściu paru kroków ukaże Nam się miejsce edycji produktu, możemy tutaj wybrać czcionkę i typ etui. Mamy do dyspozycji wiele różnych czcionek, ale nie wszystkie zawierają polskie znaki.

Podsumowanie

Najbardziej do gustu przypadło mi smukłe etui dla iPhone ‘a 4S i to dedykowane dla większych iPadów wykonane z bambusa. Są, to najbardziej ergonomiczne i dopracowane produkty z portfolio producenta, dzięki, nim urządzenia Apple zyskują na elegancji. Osobiście uważam, że podejście iWoodWood idzie w dobrą stronę, jeżeli tylko dopracują swoje produkty będzie jeszcze lepiej. Ważne, że Polacy mają własnych przedstawicieli na tym poletku.

Sprawdzane przeze mnie akcesoria, możecie kupić na stronie iwoodwood.pl

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek