Krzysiek Borek23.03.2016
Etui od iPada Air 2 niekompatybilne z Pro 9,7″

iPad Air 2 i Pro (9,7”) mają takie same wymiary i grubość, więc teoretycznie Smart Covery dla Air 2 powinny być kompatybilne z nowym modelem, ale w rzeczywistości nie są. Mowa w szczególności o Smart Cover i Smart Case, których nie będziecie w stanie używać z Pro 9,7″.

Apple nie byłoby są, gdyby nie wydało nowych, dedykowanych etui dla Pro, które są sprzedawane obok akcesoriów kompatybilnych z obydwoma generacjami Air. Podejrzewam, że wielu użytkowników decyduje się na te etui, więc gdyby współpracowały z nowym modelem, nie byłoby problemów, ale jest jeden.

etui

Chodzi o zastosowane złącze Smart Connector, które „gryzie” się magnesami w etui, więc nie powinniście go używać z tym iPadem.

Pomimo pasującego etui z Air 2 na Pro, lepiej go nie używać, ponieważ nie ma wycięć na nowe złącze, dodatkowe głośniki i diodę doświetlającą 12MPix aparat główny. Oznacza to, że technicznie dostępny obecnie w sprzedaży produkt nie jest kompatybilny z nowym modelem tabletu z Cupertino. Ta sama sytuacja dotyczy akcesoriów firm trzecich, one również nie będą współpracować, jak należy.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek