Jakub Świtek18.05.2015
Etui od Otterbox dla iPhone 6 – recenzja

Z każdą nową wersją naszych ulubionych telefonów, pojawiają się nowe lub uaktualnione wersje dedykowanych akcesoriów. Firma Otterbox posiada w swojej ofercie produkty, które ochronią nasze urządzenia w codziennym życiu.

Pierwszą z nich jest etui pochodzące z serii Defender. Jest to najbardziej wytrzymała wersja obudowy, którą można znaleźć w portfelu produktów firmy. Sama obudowa wykonana jest z plastiku na którą nakłada się gumową nakładkę. Ekran chroniony jest przed różnego rodzaju zarysowaniami za pomocą osłonki wykonanej z plastiku. Natomiast przycisk home wraz z Touch ID chroni cienka folia, dzięki której możemy używać naszych zapisanych odcisków. Z boku naszego etui znajdują się gumowe wypustki służące do kontrolowania przycisków głośności. Samo etui według zapewnień producenta jest m.in uderzenioodporne, odporne na zarysowania czy też kurz. O ile z dwoma pierwszymi mogę się zgodzić to z odpornością na kurz bym polemizował, ponieważ Defender ma wejścia, które nie są chronione żadną zaślepką. Mowa tutaj o obu aparatach, głośniku a także mikrofonie. Taką zaślepkę posiada jedynie port lightning oraz przełącznik głośności.

4

W naszych telefonach wielkim ułatwieniem jest Touch ID, dzięki niemu nie musimy wpisywać ciągle róznego rodzaju haseł, kodów. Na szczęście firma postarała się o to aby mimo zakrytego czujnika, odczyt naszego palca odbywał się z duża skutecznością i szybkością. Muszę przyznać, że miałem pewne obawy dotyczące tego rozwiązania lecz czas je rozwiał. Wbudowana osłonka chroni ekran bardzo dobrze, jego czytelność jest na dobra a czułość na dotyk jest na wysokim poziomie niezależnie czy dotykamy przy krawędzi czy na środku wyświetlacza. Dodatkowo do naszej dyspozycji producent oddał uchwyt służący do przypięcia etui np. do paska czy też odpowiedniego uchwytu rowerowego. Na jesgo odwrocie znajduje się klamra, którą można regulować co 30 stopni ustawienie

3

Seria Symmetry przeznaczona jest do codziennnego użytku. Dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych czy też we wzorach. Obudowa została wykonana z dwóch warst. Pierwszą z nich jest guma, która oplata cały telefon, natomiast plastik zastosowano do ochrony tyłu telefonu. Niestety przez zastosowanie gładkiego plastiku etui potrafi się ślizgać w ręku co może być kłopotliwe dla osób z mniejszymi dłońmi. Boczne przyciski telefonu zostały osłonięte przez gumowe przyciski, których obsługa wymaga użycia znacznej siły. Proces montowania telefonu w etui jest bardzo prosty i ogranicza się do jego wciśnięcia. Natomiast jeżeli chcemy go wyciągnąć to musimy trochę się postarać. Ma to swoje dobre strony, ponieważ dzięki temu jesteśmy pewni, że telefon sam nie wypadnie. W przeciwieństwie do serii Defender to etui nie posiada żadnej ochrony ekranu. Zarówno przełącznik głośności jak i wejście audio oraz port lightning nie posiadają żadnych zaślepek, więc nie są bezpośrednio zabezpieczone. Warto zwrócić uwagę na to, że wycięcia uniemożliwiają użycie kabli z większymi końcówkami.

1

Biorąc pod uwagę serie przeznaczone dla poprzednika nowego iPhone’a to widać tutaj widoczną poprawę w precyzji oraz jakości ich wykonania. Jeżeli więc jesteście świadomi drobnych wad to może się okazać, że któreś z tych etui będzie dla Was. Seria Symetry przeznaczona jest dla ludzi, którzy cenią sobie dobrą ochronę połączoną z ciekawym wzornictwem, natomiast Defender jest dla ludzi, którzy badziej od wzornictwa cenią sobie ochronę w cięższych warunkach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl Uwielbiam sprzęt Apple.
@zakino4