Krzysiek Borek15.01.2015
Etui Spigen SGP Tough Armor – recenzja

Bezpieczeństwo urządzenia mobilnego jest ważnie, o ile nie najważniejsze. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji wiele interesujących etui chroniących iUrządzenie przed usterkami mechanicznymi. Przykładem może być etui Tough Armor firmy Spigen.

Struktura etui jest prosta: konstrukcja wykonana z silikonu wzmocniona plastikowym panelem. Etui to nadal część jednej serii, choć znajdziemy tutaj jedną różnicę względem reszty. Razem z etui dostajemy naklejki na przycisk początek.

ToughArmor4

Różnica, której nie znajdziemy w niższych wariantach etui to małe poduszki powietrzne w każdym z jego rogów. Biorąc pod uwagę nazwę myślałem, że produkt będzie zdecydowanie cięższy i grubszy od zwyczajnych etui. Jednakże jest ono tych samych rozmiarów, co większość z tym, że jest szersze i wyższe.

Przycisk blokady i przyciski regulacji głośności są chronione przez etui. Reszta portów i przycisków jest odsłoniona. Dotyczy to również głośników. Po założeniu etui na urządzenie nadal można je ładować lub wpiąć słuchawki bez problemów.

ToughArmor2

Wcześniej wspominałem o technologii poduszek powietrznych, znajdujących się w rogach. Teoretycznie przejmują one siłę uderzenia podczas upadku urządzenia w etui. Osobiście tego nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że ten system działa i zda egzamin. Nie spodobało mi się wycięcie na logo Apple z tyłu, z jego powodu ta część obudowy może ulec zarysowaniu. Osobiście nie przepadam za takim rozwiązaniem w jakimkolwiek akcesorium.

ToughArmor3

Etui zapewne ochroni nasze iUrządzenie przed niechybną „śmiercią”. Nie należy ono do najdroższych z tego segmentu. Chciałbym aby w podobnej cenie było dostępne etui, które zapewni wodoodporność mojemu iPhone’owi. Zapewnia je Lunatik Taktik Extreme, ale cena jest wyższa, nie wspominając o tym, że, wtedy urządzenie zamienia się w czołg.

Nie wiem, jak i czy w ogóle poduszki powietrzne zdadzą egzamin, choć po dotyku wydaje mi się, że tak. Jedynym mankamentem jest otwór na logo z nadgryzionym jabłkiem. Prócz tego mankamentu to bardzo dobre etui, a jego cena nie należy do najwyższych.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Sebastian

  To jest nowe etui zakupione niedawno do iPhone4/4S?

  • krzysiekb92

   Tak, zdjęcia były wykonane Samsungiem Galaxy Alpha. Chciałem kupić inne, ale fundusze były lekko ograniczone.

   • Sebastian

    Pytam bo mam obawy, że jest to podróbka :-( Sam pół roku temu chciałem kupić to etui do 4S i od producenta dowiedziałem się, że nowych już nie ma od kilku lat w sprzedaży.

    • krzysiekb92

     Z podróbka dają numer do rejestracji na stronie producenta?

     • Sebastian

      Nie wiem, mówię tylko co mi napisał producent. Jeżeli jesteś 100% pewien, że masz oryginalne to super. Przy okazji podaj źródło to może się jeszcze zdecyduję na zakup. Dzięki.

     • krzysiekb92

      Będzie ciężko siostra z UK przywiozła.

 • spigen

  mam takie etui, sprawę porysowania miejsca gdzie znajduje się wycięcie na logo załatwia folia ochronna na tył telefonu.

  • krzysiekb92

   Tak,ale biorę pod uwagę że obecnie takiej folii nie używam