Krzysiek Borek06.10.2016
ExoLens wprowadza do sprzedaży dodatkowe obiektywy dla iPhone 7/6/6Plus i 6s/6s Plus

ExoLens wprowadziło niedawno do sprzedaży dokładane obiektywy dla iPhone’a 7, 6/6 Plus i 6s/6s Plus. Seria Pro korzysta z optyki Carl Zeiss, podczas gdy Prime jest tańszą alternatywą.

Wydaje mi się, że dzięki dokładanym obiektywom można zrobić lepsze zdjęcia, choć nigdy ich osobiście nie testowałem.

W Pro znajdziemy szerokokątny obiektyw Carl Zeiss Mutar, a także teleobiektyw przeznaczony do wykonywania zdjęć portretowych. Ciekaw jestem, jak ten drugi poradziłby sobie w bezpośrednim porównaniu z teleobiektywem w iPhonie 7 Plus, biorąc pod uwagę podwójne przybliżenie bez straty jakości. Pamiętajcie, że na ten moment nie ma mowy o kompatybilności obiektywów z modelem 7 Plus.

gsmarena_001

To nie wszystko, obiektyw Zeiss Vario Proxar będzie wykorzystywany do ujęć makro i pozwoli zapełnić kadr małymi obiektami, mierzącymi od 3 do 12 cm, a dystans między punktami ostrości będzie w zakresie od 3 do 8 cm.

Szerokokątny obiektyw ma kosztować 199,99$, a teleobiektyw 249,99$. Obydwa będą dostępne od grudnia bieżącego roku, ale obiektyw do ujęć makro pojawi się dopiero na początku przyszłego roku w cenie wynoszącej 199,99$.

Seria Prime będzie zawierać trzech reprezentantów, podobnych do najdroższych, ale na ten moment nie znamy ich ceny, ponieważ będą dostępne dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek