Krzysiek Borek11.11.2015
F.lux dostępny na iUrządzenia bez Jailbreak

Wraz z wprowadzeniem iOS 9 Apple pozwoliło na instalację aplikacji open source za pomocą Xcode. W sieci właśnie pojawiła się wersja testowa f.lux, która nie potrzebuje wykonania Jailbreak do działania na każdym iGadżecie.

Flux automatycznie zmienia jasność wyświetlacza w zależności od obecnej pory dnia lub nocy. W związku z restrykcyjnymi zasadami panującymi w App Store aplikacja jest obecnie dostępna tylko i wyłącznie na OS X. Na ten moment nie ma jej w App Store, ale możecie ją pobrać i zainstalować ręczne na swoim urządzeniu mobilnym przy pomocy Xcode.

Pewnie sądzicie, że to trudne przedsięwzięcie, ale każdy sobie z tym poradzi, o ile potraficie czytać ze zrozumieniem. Odkąd w Cupertino pozwolili na wdrażanie aplikacji open source przez Xcode, możemy zainstalować wiele ciekawych programów. Dopóki zasady w wirtualnym sklepie nie ulegną zmianom, tylko tak będziecie w stanie używać niedostępnych w nim aplikacji. Nie będę po raz kolejny opisywał procesu instalacji, ponieważ na portalu zamieściłem odpowiednią instrukcję i nią należy się posłużyć.

Powodem braku dostępności aplikacji w App Store jest korzystanie przez nią z prywatnych API i ciągłe działanie w tle. Miejcie na uwadze, co instalujecie na swoim urządzeniu, ponieważ niektóre aplikacje mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Jeżeli pojawią się problemy podczas użytkowania, to należy całkowicie usunąć Flux z kompatybilnego z nim iUrządzenia.

Największą wadą wszystkich zainstalowanych w ten sposób aplikacji jest ponowna instalacja podczas wydania nowszej wersji. Aktualizacje nie pojawią się w App Store, więc będziecie musieli pobrać nową wersję programu i jeszcze raz go zainstalować. Tyle dobrego, że w Fluksie pojawia się komunikat o dostępności nowszej wersji.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek