Krzysiek Borek15.01.2016
F.lux odpowiada na wprowadzenie Night Shift i prosi Apple o wprowadzenie swojej aplikacji do App Store

Apple w tym tygodniu wydało wersję rozwojową iOS 9.3, która zawiera wiele zmian względem poprzedników i funkcję Night Shift.

Funkcja korzysta z lokalizacji urządzenia i zegara, aby automatycznie zmienić barwę wyświetlacza. Dzięki temu są cieplejsze i korzystanie ze sprzętu w nocy jest bardziej komfortowe niż wcześniej.

W momencie zauważenia Night Shift w iOS 9.3 wszyscy od razu skojarzyli to z f.lux, aplikacją, która w zeszłym roku była dostępna dla wszystkich zainteresowanych nią użytkowników. Autorzy aplikacji wydali oświadczenie na temat wprowadzonych przez Apple zmian w oprogramowaniu układowym ich urządzeń mobilnych.

screen-shot-2016-01-12-at-8-34-00-pm-2

Na oficjalnym blogu zespół przyznał, że to duży krok producenta z Cupertino, który wyeliminuje zagrożenie dla zdrowia użytkowników, którzy często korzystają ze sprzętu wieczorem. Ekipa nie do końca pochwaliła Tima Cooka i spółkę, ale napisali również, że nie powinno się zapominać o ich wkładzie w to rozwiązanie.

Na tym nie koniec, autorzy poprosili Apple o pozwolenie na wydanie ich aplikacji i udostępnienie API, z którego obecnie korzysta Night Shift. Jak już wspominałem, aplikację można było zainstalować za pomocą Xcode, ale dzień później jej kod źródłowy znikł ze strony autorów.

Mam nadzieję, że Apple udostępni im API, ponieważ obecnie z Night Shift mogą korzystać jedynie użytkownicy iUrządzeń z 64 – bitowymi układami scalonymi, a starsze modele nie mają funkcji w ogóle. Tak czy owak, f.lux nadal jest dostępny na Maki.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek