Krzysiek Borek17.03.2016
f.lux znany z iOS dostępny także w Google Play Store

f.lux znacie zapewne głównie z iOS, OS X i Windowsa, ale ostatnio autorzy prowadzili testy aplikacji (brałem w nich udział) i w końcu aplikacja znalazła się w Google Play Store.

Pozwala ona na zmianę temperatury i jasności wyświetlacza w zależności od czasu i miejsca, co mniej obciąża wzrok użytkownika. Ostatnio nawet udowodniono naukowo, że niebieskie światło z wyświetlacza urządzeń mobilnych negatywnie oddziałuje na jakość snu i zmęczenie oczu.

Zrzut ekranu 2016-03-17 o 09.14.10

Aplikacja działa z większością urządzeń z Androidem 5.0 Lollipop i z niektórymi na KitKacie. Niestety, użytkownicy sprzętu z Galaktycznej serii Samsunga nie będą w stanie korzystać z aplikacji, ponieważ nie działa ona poprawnie.

Warto nadmienić, że to nadal wersja rozwojowa programu, pomimo udostępnienia go w Google Play Store. Podczas użytkowania mogą występować problemy, więc uzbrójcie się w cierpliwość i nie narzekajcie na jej działanie. F.lux możecie pobrać z tego miejsca.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Wolę-pisać-jako-gość

  Naprawdę cenny news. Dziękuję Krzyśku.

  Za pierwszym razem na Windows ciężko mi było się przyzwyczaić. Po drugim podejściu używam tego już kilka miesięcy i nie wyobrażam sobie pracy wieczorem na komputerze bez tej aplikacji. Naprawdę bardzo poprawia komfort oczu.

  Na Androida testowałem 2 aplikacje ale były słabe bo nie miały automatyzacji i kolory były mocno fałszywe. Czekałem na f.luxa

  • krzysiekb92

   ja korzystałem tylko na iPadzie, na Chromebooka nie ma ;( Na Androidzie raz działa dobrze, a potem w ogóle…

   • Wolę-pisać-jako-gość

    Niestety f.lux nie działa na rootowanym Note 3. Testowałem w trybach compatibile oraz Qualcomm.