Krzysiek Borek23.09.2016
Facebook Messenger ze wsparciem dla CallKit dostępnym w iOS 10

Z Facebook Messengera korzystam tylko do kontaktu z rodzeństwem mieszkającym obecnie w Wielkiej Brytanii i do niczego więcej. Jednak ostatnia aktualizacja wprowadza wsparcie do jednej z najnowszych funkcji dostępnych w iOS 10, jest nią CallKit.

CallKit pozwala na wyświetlanie połączeń przychodzących na zablokowanym ekranie urządzenia mobilnego Apple przez aplikacje firm trzecich tak samo, jak w przypadku domyślnych aplikacji, będących częścią oprogramowania.

Od teraz w momencie połączenia przychodzącego w Messengerze na ekranie waszego urządzenia mobilnego powinno wyświetlać się imię i nazwisko użytkownika, a także wyciszenie, włączenie trybu głośnomówiącego i klawiatura numeryczna. W momencie odebrania połączenia zostaniemy od razu przeniesieni do Messengera. To nie wszystko, aktualizacja wspiera również CarPlay, więc wszystko będzie wyglądało tak, jak w przypadku FaceTime.

Początkowo wsparcie dla CallKit otrzymał WhatsApp i Viber, choć te aplikacje zyskały również dostęp do SiriKit, więc od teraz można w nich używać asystentki/asystenta głosowego Apple.

Messenger
Cena: Gratis
/ Pobierz
Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek