Tomasz Kulesa07.02.2014
Facebook Paper – czym tu się podniecać?

Paper kojarzył mi się z aplikacją do rysowania, teraz Facebook pokazuje swój nowy program na iOS dzięki, któremu mamy poczuć powiew świeżości. Według mnie nie ma tutaj żadnej rewolucji, Mark razem ze swoimi inżynierami powinien skupić się raczej na wdrażaniu nowości na czas.

Wygląd i animacje

Sam wygląd i animacje podczas przechodzenia z jednego artykułu do drugiego są jak najbardziej na plus. Czy jednak wcześniej nie można było korzystać z bardzo podobnej aplikacji Flipboard logując się na swoje konto Facebooka i przeglądając swoją tablicę właśnie w ten sposób. Oczywiście, że tak. Tak na prawdę wygląd tej aplikacji to chyba jedyny plus jaki zauważyłem.

Nasza tablica i interakcja

Tutaj zaczynają się wielkie schody ponieważ o ile sama aplikacja prezentuje się fajnie w częściach technologia, fotografia, newsy czy inne to przechodząc na widok naszej tablicy można tylko załamać ręce. Podczas prezentacji aplikacji na YouTube czy innym medium autor pokazuje nam przepiękne zdjęcia i mega content w jakości HD. Wyobraźmy sobie, że patrzymy teraz na naszą tablicę i co widzisz? Ilu znajomych udostępnia jakiś badziew typu darmowe doładowania do telefonu czy wygraj iPhone 5. Ilu Twoich znajomych robi piękne zdjęcia, kręci filmy czy udostępnia jakieś bardzo fajnie zrobione artykuły? Nie wielu, przynajmniej tak jest w moim przypadku. Sama aplikacja już wtedy wygląda tragicznie, zupełnie traci swoje piękno i przejrzystość. Nie wiem jak wam ale na mnie Facebook Paper nie robi żadnego wrażenia.

Gdzie ten nowy wygląd

Po raz n-ty piszę już na ten temat, Facebook wprowadza masę badziewnych nowości a wciąż paredziesiąt tysięcy lub więcej osób nie ma nawet wdrożonego nowego wyglądu przez www. Czy to nie powinien być priorytet, czy na prawdę tak ciężko to pojąć.

Nie wiem jak u Was ale u mnie aplikacja przetrwała na telefonie jakieś 10 minut.

Źródło: flickr.com CC
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl
@thometomasz