Krzysiek Borek19.05.2014
Facebook szykuje konkurenta dla Snapchat

Za pośrednictwem Financial Times wyciekła wiadomość, z której możemy się dowiedzieć, że Facebook szukyje konkurenta dla Snapchat. Ich autorska aplikacja, nazywać się będzie Slingshot i będzie miala te same możliwości co Snapchat.

Pan Zuckerberg chciał wykupić Snapchat za 3 milairdy $, ale mu się nie udało. Twórcy Snapchata chcieli więcej gotówki, skoro ich aplikacja cieszy się dużą popularnością. Twórca Facebooka przejął ostatnio WhatsApp, ale czuje ze to jeszcze nie to, co zakłada.

„Facebok od jakiegoś czasu pracuje nad aplikacją „Slingshot”, prowadzone są wewnętrzne testy. Ludzie, którzy są związani z projektem mowi, że interfejs jest prosty w obsłudze i szybki.

Mark Zuckerberg po fiasku, jakim byo nieudane przejęcie Snapchata za kwotę 3 miliardów $ postanowił wdrożyć w życie tajny projekt.

Aplikacja pozwala na wysyłanie krótkich wiadomości wideo. Slingshot może zostać wydany jeszcze w tymi miesącu, jednakże ta informacja nie została potwierdzona”

Facebook już w 2012 roku chciał przejąć Snapchat wraz z Poke, ale aplikacja ta po 10 sekundach zniknęła z rynku.

Pewnie zastanawiacie, się dlaczego Facebook szykuje konkurenta dla Snapchata, w końcu przejęli WhatsApp. Prawda jest taka, że po prostu chcą wejść w nowe miejsce, gdzie Snapchat detronizuje każdego, czyli interakcje pomiędzy nastolatkami.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek