Krzysiek Borek01.05.2014
Facebook zapowiada Anonimowe Logowanie

Na dniach pojawi się nowa możliwość logowania do różnorodnych aplikacji, ktore korzystać mogą z danych z Facebooka.

Tym razem logowanie przebiegać będzie w taki sposob, że nasze dane nie zostaną wykorzystane w aplikacjach.

„People tell us they’re sometimes worried about sharing information with apps and want more choice and control over what personal information apps receive. Today’s announcements put power and control squarely in people’s hands.”

Anonimowe Logowanie.

Anonimowe logowanie pozwala na logowanie do aplikacji, ktore nie będą musiały zapamiętywać loginu i hasła, ale nie będą one także korzystać z naszych danych osobowych. Będziemy mogli zdecydować o rodzaju logowania.

Obecnie nowa opcja testowana jest przez developerow, jednakże w nadchodzących miesiącach wiecej osob będzie moglo ją wyprobowac.

Dzielenie się różnymi danymi.

Dla przykładu, jeżeli chcemy jedynie podać adres mailowy, a informacje o urodzinach zachować dla siebie, możemy to skonfigurować w dosyć prosty sposób.

Niedlugo wszystkie aplikacje, ktore korzystaja z logowania za pomocą Facebooka zostaną wziete pod lupe, aby poprawić ich jakość. Nowa wersja Facebooka pojawi się w przeciągu paru miesiecy.

Zarządzanie aplikacjami.

Pojawi się także nowe menu, za pomocą ktorego będziemy mogli dodawać aplikacje z ktorych korzystamy za pomocą loginu z Facebooka.

image

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek