Michał12.01.2018
FaceID czy TouchID – która opcja odblokowania telefonu jest szybsza?

iPhone X jak wiecie wprowadza FaceID, czyli możliwość odblokowania telefonu za pomocą systemu rozpoznawania twarzy. Czy system jest szybszy od starego dobrego TouchID?

Użytkownik TekNotice postanowił to sprawdzić. Poniżej możecie zobaczyć krótki film na którym autor postanowił sprawdzić jak działa TouchID starszej generacji z najnowszym systemem FaceID. Który z tych systemów jest szybszy? Nowy FaceID? Nie będę Wam zdradzał odpowiedzi na to pytanie. Zobaczcie sami.

A Wy z którego systemu wolicie korzystać? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Leszek

  Jak dla mnie Touch ID jest lepsze bo odblokuje bez problemu telefon w samochodzie zawieszony na kratce czy tel jak leży na szafce bez jego podnoszenia i kierowania na swoją twarz.

  • Michal

   Zgadam się. Mi niestety Touch ID również bardziej się podoba.

 • 3denary

  Mam X i SE i 6S. Powiem że dla mnie face id wygrywa. Jak ogarnięcie użytkowanie to jest mega!!!

 • Si

  Rozumiem ze autor wiadomości nie jest w stanie wyciągnąć wniosków z filmu i napisać jak to wyglada w praktyce?

 • Natalia Pierzchała

  Face ID jest lepsze niż przypuszczałam. Reaguje w ciemności, horyzontalnie, wertykalnie i w całkowitej ciemności. Autouzupełnia wszystko co mam w pęku kluczy. Jak dla mnie petarda :)

  • Piotr

   Dla mnie powrót do Touch ID to cofnięcie się w czasie.Nie potrafie się odnaleźć mimo iż używałem tyle lat:)

  • Zarek

   Jeżeli Tobie działa horyzontalnie to trafiłaś na jakiś specjalny model x’a chyba. Przecież nawet producent mówi, że działa tylko wertykalnie. Mało tego, nawet diagonalnie ma problem z odblokowaniem. Zrób test: połóż go sobie na biurku, usiądź na krześle i spróbuj odblokować face id. Jest to praktycznie niemożliwe gdy siedzisz. Musisz się pochylić nad telefonem prawie całkowicie. Wówczas może uda sie odblokować iPhone. Ale nie zawsze. Uważam, że X jest najlepszym z iPhonów w historii ale face id jest do dużej poprawki. Nie reaguje bardzo często wtedy gdy powinien. Tutaj touchID wygrywał bezapelacyjnie. Reszta super.

   • Natalia Pierzchała

    W momencie kiedy np gram czy oglądam YT, Netflix (czyli horyzontalnie) i telefon odłożę lub specjalnie zablokuje, to po wzięciu do ręki dalej w poziomie, odblokowuje się. Może mam gębę łatwą do odszyfrowania ;)

    • Zarek

     Możliwe, u mnie w ogóle to nie działa horyzontalnie – co jest totalnie bezsensowne ale cóż… chyba tego nie zmienimy.

 • Applekrk

  Dla mnie tez lepsze Touch ID. Było o wiele szybsze. W moim x zdarza się się, ze nje chce odczytać, albo robi to dłużej.