Krzysiek Borek02.11.2017
Fast Pair odpowiedzią na szybkie parowanie AirPods

Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się szybkie parowanie słuchawek AirPods. Problem w tym, że działa to wyłącznie ze sprzętem Apple. Na szczęście podobna funkcja zagości na Androidzie.

Wszystko za sprawą Fast Pair, które będzie kompatybilne z każdym urządzeniem mobilnym z Androidem 6.0 lub nowszym. Jedynym warunkiem posiadania nowej funkcji jest aktualizacja usług Google Play do najnowszej wersji.

Niektórzy użytkownicy z pewnością narzekają na obecny proces parowania bezprzewodowych słuchawek ze sprzętem na Androidzie. Nawet pomimo faktu, że robimy to raz i mamy spokój, schody zaczynają się z parowaniem wielu słuchawek, co może być częstym procesem. W szczególności, gdy nasz nowy sprzęt jest pozbawiony standardowego złącza słuchawkowego.

Najnowsza wersja usług Google i Android 6.0+ to nie wszystko, co jest wymagane do działania Fast Pair. Musicie mieć kompatybilne słuchawki, a na ten moment są nimi Pixel Buds i Libratone Q Adapt. Niedługo dołączą do nich słuchawki Plantronics z serii Voyager 8200. Obecnie liczba kompatybilnych słuchawek bezprzewodowych nie jest największa, ale z biegiem czasu powinna stale rosnąć.

Fast Pair korzysta główne z Bluetooth LE, najpierw wykrywa sprzęt, a potem łączy go automatycznie z naszym urządzeniem mobilnym. Kompatybilne z funkcją słuchawki muszą znajdować się w bliskiej odległości od smartfona lub tabletu, aby funkcja działała poprawnie. Wtedy wystarczy stuknąć na powiadomienie, które z wykrywania zmieni się w parowanie.

Jeżeli uda mi się uzyskać jeden ze wspieranych modeli słuchawek, postaram się sprawdzić działanie Fast Pair z Xiaomi Mi 5s (LineageOS 14.1) i Sony Xperia XZ1 Compact.

Źródło: xda-developers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek