A.18.12.2013
Film na dziś – Służące

The Help (Służące) uważam za jeden z najlepszych filmów 2011 roku, który w nieprawdopodobnie rzeczywisty sposób odtwarza Amerykę w latach 60 XX wieku. Trzy nominacje do Oskara, cztery do Złotych Globów i dwie wygrane w kategorii – Najlepsza aktorka drugoplanowa Octavia Spencer.

Adaptacja bestsellerowej powieści Kathryn Stockett opowiada o początkującej dziennikarce, która spisując historie czarnoskórych służących, wywołuje skandal wśród wyższych sfer. Świat przedstawiony w filmie pokazany jest praktycznie z każdej perspektywy, dzięki czemu obraz jest wyjątkowo obiektywny i do głębi przejmujący.

The Help

Niesamowicie charyzmatyczne i różnorodne postaci to największa moc tego filmu. Rewelacyjna Emma Stone, cudowna Bryce Dallas Howard, zaskakująca Jessica Chastain, poruszająca Viola Davisto oraz oczywiście genialna Octavia Spencer to kobiety, które w połączeniu ze sobą tworzą wybuchową mieszankę emocji bijącą od ekranu.

Genialnie zekranizowanej fabule przez Tate’a Taylora i zjawiskowo wykreowanym postacią towarzyszą perfekcyjne zdjęcia Stephena Goldblatta oraz emocjonująca muzyka Thomasa Newmana. Nie ma możliwości, by nie uronić przy Służących choćby jednej łzy. Polecam.

Film dostępny jest z polskimi napisami w iTunes Store za 16,99€.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@