Michał21.10.2015
Finalna wersja OS X 10.11.1 El Capitan dostępna – co nowego?

Dziś oprócz iOS 9.1, Apple udostępniło także finalną wersję OS X 10.11.1 El Capitan. Co zostało zmienione?

W najnowszej wersji OS X 10.11.1 poprawiono działanie instalatora systemu OS X El Capitan, poprawiono zgodność z pakietem Office 2016, usunięto problem z brakującymi informacjami o serwerze poczty wychodzącej.  Poniżej oficjalna lista zmian.

1

Aktualizacja dostępna jest w Mac App Store.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Grzegorz Torzecki

  Witam,mam pytanie.
  Chciałbym postawić czysty system na nowo. Moje pytanie brzmi,czy jak odtworze kopię z timemachine. Nie przywróci się ona z jakimiś błędami i innym syfie. Który na pewno jest w systemie.
  Z góry dzięki za pomoc.

  • marcinantczak

   Wsparcie Apple radzi przenosić z TimeMachine tylko wybrane pliki, a nie całe ustawienia. Ja też radzę – lepiej ręcznie przenieść ważne pliki, a programy i ich ustawienia trzeba ręcznie konfigurować, żeby pozbyć się błędów, które przenoszą się czasem przy przywracaniu automatycznym z TimeMachine.

   • Grzegorz Torzecki

    Rozumiem. Więc instaluje czysty system. I konfiguruje jako nowy,potem podłączam timemachine i ręcznie dodaje pliki foldery i instaluje aplikacje. Dobrze zrozumiałem ? Robię to pierwszym raz,nie do końca wiem jak się za to zabrać. Nie chciałbym wgrać systemu z błędami.
    Dzięki za odpowiedz.

    • marcinantczak

     Dokładnie tak. Najpewniej jest pozwolić systemowi pokazać biurko – pulpit. Potem ręcznie można się dostać do wszystkich skopiowanych wcześniej przez TimeMachine folderów – katalog użytkownika itp. Wyjątkiem są pliki programów – np. program do fakturowania będzie prawdopodobnie przechowywał zapisane rzeczy w folderze Biblioteki (w innej części dysku, więc takie sprawy trzeba skopiować ręcznie, gdyż TimeMachine tego nie łapie do kopii). Ale jeśli nie ma takiej potrzeby to czysta zupełnie instalacja i potem już w otwartym systemie – kopia najlepiej ręczna z katalogu TimeMachine.

     • Grzegorz Torzecki

      dzięki za pomoc.

     • Grzegorz Torzecki

      Cześć. mam jeszcze jedno pytanko,postawiłem system na czysto. zainstalowałem programy ręcznie,do kilku programów które kiedyś kupiłem w promocji jako paczkę.nie potrafię znaleść „license key” czy będą one w timemachine ?
      z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam

     • marcinantczak

      Chyba raczej nie. TimeMachine przenosi dane ale nie bezpośrednie dane programów. Reszta jest jakoś zaszyta w plikach systemowych bo jednak przecież można przywrócić także i licencje przy przywracaniu automatycznym. A nie ma gdzieś w np. mailach kluczy od producenta? Jakby co – zostaje kontakt ze wsparciem danego producenta ale być może ktoś bardziej kompetentny zna sposób na przenoszenie licencji i innych potrzebnych danych. Ja dla świętego spokoju mam wszystkie licencje na mailu…

     • Grzegorz Torzecki

      Też myślałem że mam wszystko w mailu.jak się okazało,tak nie jest.
      A jak bym zrobił pełne odtworzenie z timemachine. Wszystkie licencje powinny się pojawić. Wtedy mógłbym sobie je gdzieś zapisać. Czy źle myślę

     • marcinantczak

      Korzyść przywrócenia: mamy licencje.
      Minus: Mamy też cały bagaż poprzedniego systemu wraz z błędami.
      A licencje raz podane (wpisanie klucza itp.) nie są raczej możliwe do odtworzenia i zweryfikowania, choć to pewnie zależy od każdego programu indywidualnie. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.

     • Grzegorz Torzecki

      Dzięki za pomoc. Będę myślał dalej

     • marcinantczak

      Trzeba wypracować swój sposób. Powodzenia!