Krzysiek Borek03.12.2016
Force Delete – usuwanie i ukrywanie aplikacji za pomocą 3D Touch

Wraz z wydaniem iOS 10 użytkownicy mogą ukrywać niepotrzebne, systemowe aplikacje. Wystarczy tylko wprowadzić ekran w tryb usuwania aplikacji i stuknąć na X, wtedy wybrana aplikacja zostanie ukryta i w każdej chwili można ją przywrócić za pośrednictwem App Store.

Force Delete to najnowsze rozszerzenie, które umożliwia podobną akcję w iOS 9 z tym że można do tego użyć gestów charakterystycznych dla 3D Touch. Po instalacji wystarczy znaleźć interesującą nas aplikację i ją usunąć. W menu kontekstowym znajdzie się nowa opcja „Delete this app” pozwalająca na szybsze usunięcie aplikacji bez konieczności wprowadzania ekranu głównego w tryb usuwania aplikacji.

img_2903

Usuwanie dotyczy wyłącznie aplikacji firm trzecich, dłuższe przytrzymanie palca na ikonie aplikacji systemowej sprawi, że w menu kontekstowym pojawi się komenda „Hide this app”, pozwalająca na ukrycie aplikacji, a nie usunięcie. Przywrócenie aplikacji na ekran główny jest dziecinnie proste, wystarczy przejść do panelu preferencji wtyczki i przywrócić wyświetlanie programu.

img_2904

Panel preferencji wyświetla wszystkie aplikacje, które kwalifikują się do ukrycia. Przywrócenie aplikacji odbywa się za pomocą wyłączenia przełącznika w panelu. Potem aplikacja na nowo pojawi się na ekranie głównym w tym samym miejscu, co wcześniej.

img_2905

Pamiętajcie, że rozszerzenie wykorzystuje 3D Touch, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać go w tandemie z revealMenu, które symuluje 3D Touch na starszych urządzeniach mobilnych. Jeżeli chcecie ukryć aplikacje systemowe, to Force Delete będzie najlepszym rozwiązaniem, najważniejsze, że wtyczka jest darmowa i pobierzecie ją ze źródła BigBoss.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek