Krzysiek Borek21.09.2015
Force Touch Activator – namiastka 3D Touch na iOS 8

W domyślnym repozytorium Cydii, Big Boss pojawiło się darmowe rozszerzenie Force Touch Activator. Pozwala ono na symulację działania 3D Touch, które było głównym punktem prezentacji obydwu wariantów iPhone‚a 6S.

3D Touch potrzebuje wyświetlacza, który rozpoznaje siłę nacisku, a posiadają go jedynie iPhone 6S i 6S Plus, a co ze starszymi iGadżetami? iPhone 6 i jego poprzednicy nie mają takiego wyświetlacza, więc programiści zajmujący się wtyczkami do iOS postanowili wydać podobną funkcjonalność do oryginalnej.

Będę z wami szczery i powiem tylko tyle, że Force Touch Activator daleko do prawdziwego rozwiązania. Nie mamy dostępu do różnych poziomów czułości, nowego sprzężenia zwrotnego w wyświetlaczu, a co najważniejsze, brakuje nam wyświetlacza z czujnikami, choć to nadal ciekawostka, którą warto sprawdzić na własnej skórze lub przynajmniej na materiale wideo.

Po instalacji w Ustawieniach rozszerzenia musimy ustawić odpowiednie gesty Aktywatora, odpowiadające gestom „Force Touch” Po wstępnej konfiguracji możemy rozpocząć zabawę z rozszerzeniem i wywoływać różne akcje, korzystać z symulowanego 3D Touch.

Działanie Force Touch Activator polega na tym, że rozszerzenie wykrywa zmianę w zasięgu palca po naciśnięciu na wyświetlacz. Stuknięcie wyświetlacza to mała część palca zakrywająca wyświetlacz, a dłuższe przytrzymanie to zdecydowana większość palca, Force Touch Activator jest w stanie to rozpoznać.

Jeżeli chcecie wypróbować rozszerzenie, już dziś możecie je pobrać z repozytorium BigBoss, pragnę przypomnieć, że Force Touch Activator jest darmowy.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Faktycznie to tylko ciekawostka.
    Z tego co zaprezentowali, to widać, że ani to wygodne, ani użyteczne, ani nawet nie zbliża się do możliwości jakie daje sprzętowe 3D Touch z obsługą systemową.