Wacław Niezgoda02.04.2015
Force Touch jedynie w większym iPhone 6s Plus?

Według najnowszych plotek, technologia Force Touch, wykorzystywana w Apple Watch oraz nowym trackpadzie, ma pojawić się jedynie w większej wersji flagowca od Apple.

Wcześniejsze pogłoski mówiły, że ta funkcja ma być w najnowszych iPhonach. TechNews Taiwan, mówił również o 2GB RAMu, a The Wall Street Journal wspominał dodatkowo o różowej wersji kolorystycznej.

Ip6P

Dostępność Force Touch jedynie w jednym modelu nie będzie niczym nowym dla Apple, już w iPhone 6 Plus takim ekskluzywnym dodatkiem jest optyczna stabilizacja obrazu, oraz możliwość pracy w trybie poziomym. Wyższa cena sensora odpowiedzialnego za wykrywanie siły nacisku może być powodem dla którego Apple chce ograniczyć jego występowanie jedynie do większej, a co za tym idzie droższej wersji.

Z wielką chęcią zobaczyłbym Force Touch w iPhonie, nie tylko w tym dużym, ponieważ dla mnie taki rozmiar telefonu jest po prostu zbędny. Może 6s otrzyma w tym roku optyczną stabilizację obrazu, a iPhone 7 Force Touch? Ciekaw jestem również jak rynek zareaguje na różowy kolor nowych modeli iPhone.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS