Krzysiek Borek10.08.2016
Foxconn pracuje nad szklaną obudową dla urządzeń mobilnych

W marcu i kwietniu bieżącego roku pojawiły się pierwsze informacje o powrocie Apple do szklanej obudowy i wygląda na to, że w przyszłym roku iPhone rzeczywiście może mieć taką obudowę.

Foxconn Technology Group is developing a glass casing for smartphones as its key client Apple Inc. is said to be revamping the iPhone, people familiar with the developments say. Apple is expected to redesign the iPhone, including giving it a glass chassis, in 2017.

Źródło Nikkei powiedziało, że Foxconn pracuje obecnie nad obudową ze szkłem od zeszłego roku, choć tegoroczne plotki mówiły, że tylko jeden wariant iPhone’a będzie w nią owinięty.

iPhone8

Wraz ze zmianą typu obudowy, możemy spodziewać się przejścia na wyświetlacze OLED, zamiast LCD.

Wydaje mi się, że kosmetyczne zmiany w wyglądzie tegorocznego modelu iPhone’a mogą być spowodowane wprowadzeniem diametralnych zmian w modelu przewidzianym na 2017 rok.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Dorianos

  Czyli po krotce osoba ktora ma iphona a ktora zbiera srodki na zakup nowego to poprostu jej sie nie opłaca kupowac tegorocznego iphona . Nie mowie teraz o osobie ktora dysponuje kwotą 3200 i moze wydac bez najmniejszego żalu

  • Danax

   iPhony łatwo sprzedać. Inwestując teraz 3200zł za rok można odzyskać 2400zł z Allegro.

 • Sibul

  Szklany tył to najgorsze zło. W Xperii Z2 po miesiącu wyglądała jak po przejechaniu papierem ściernym. Leży w dłoni tragicznie mówię o materiale. Mój kuzyn miała taką dziecko ugryzło mu telefon i obudowa pękła już wole plastik …
  To tak jak by mieć dwa ekrany w telefonie…

  • krzysiekb92

   Mi szkło najbardziej przeszkadzało podczas testów Z3, ponieważ telefon nawet na płaskiej powierzchni zaczynał się zsuwać. Mogą zrobić szkło z tyłu, ale matowe, jak w Z5/Z5c, wtedy będzie dobrze.