Krzysiek Borek02.11.2016
Foxconn rozpoczął testy modułów bezprzewodowego ładowania dla iPhone`a 8

Zazdroszczę Samsungowi ich bezprzewodowego ładowania obecnego we flagowych modelach ich smartfonów, ale żałuję, że Apple jeszcze tego nie zaimplementowało u siebie.

Pewnie, są dedykowane odbiorniki i ładowarki, ale to powinno być wbudowane w telefon, żebyśmy nie musieli wykładać dodatkowych pieniędzy po zakupie iPhone’a.

Ip7

Do informacji dotarł Nikkei, dzięki swojemu źródłu, które twierdzi, że implementacja zależy od wydajności testowanych modułów.

But whether the feature can eventually make it into Apple‚s updated devices will depend on whether Foxconn can boost the yield rate to a satisfactory level later on.

Obecnie nie wiemy, czy bezprzewodowe ładowanie pojawi się we wszystkich modelach, wydanych w przyszłym roku. Być może Apple sprawi, że nowy rodzaj ładowania baterii będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników modeli Plus. W styczniu bieżącego roku pojawiły się pierwsze doniesienia o testowaniu bezprzewodowego ładowania, które nie wymaga bliskiego kontaktu urządzenia z ładowarką. Wtedy wiele osób twierdziło, że Apple w tej kwestii współpracuje z Energous, który pracuje nad WattUp. Wykorzystuje ona fale radiowe do ładowania baterii urządzenia z dala od ładowarki bezprzewodowej (nie trzeba na niej umieszczać telefonu).

Ostatnie miesiące Apple okazały się owocne, ponieważ zatrudniono wielu inżynierów odpowiedzialnych za rozwój technologii bezprzewodowego ładowania. Dwóch z nich pracowało wcześniej w uBeam, które pracuje nad wykorzystaniem fali ultradźwiękowych zamieniających się w zasilanie. Nie zapomniano również o zatwierdzeniu stosownych patentów, choć Amerykanie twierdzą, że bezprzewodowe ładowanie nie ma sensu, bo i tak trzeba korzystać z podłączonej do źródła zasilania ładowarki.

W przyszłym roku iPhone doczeka się wielu zmian (oby) i powinniśmy liczyć na szklaną obudowę, wyświetlacz OLED (bez ramek po bokach) z zespolonym czytnikiem linii papilarnych i przednim aparatem. Sprzęt powinien pojawić się we wrześniu przyszłego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Dorian

  By nie bylo rozczarowania !!! Cos wątpie by wyszedł iphone 8 bez 7s

  • Danax

   Tym razem wyjątkowo wyjdzie.

   Zauważ, że iPhone 7 nie jest iPhonem 7 tylko iPhonem 6SS ze zmienioną nazwą by nie zmieniać nazewnictwa. Ale pod względem obudowy to dalej to samo co 6.

   Na 10 lecie Apple wyda iPhone 8 o innej konstrukcji. Zrobiliby to wczesniej ale nie zdążyli. Wydając kolejny inny niż iPhone 7 telefon nie pasowała by nazwa iPhone 7S.

   W 2017 mają wprowadzić Oledy, bezramkowy wyświetlacz, przycisk Home wbudowany w ekran… być może wejdą w VR. To za duże zmiany na Skę.

   • Dorosn

    Jakos nie wierze by omineli miliardy dolarow by przeskoczyc jeden model z wzgledu 10lecia. By nie bylo ino tak ze wyjdzie ceramiczny iphon z okazji 10lecia i to wszystko . Od kiedy pamietam nigdy apple niedodawalo tyle zmian w kolejnym iphonie

    • Danax

     Ok. zakładamy się o 50zł. Wchodzisz w to?