Krzysiek Borek04.05.2014
Gdzie iOS przegrywa rywalizację z Windows Phone

Jeszcze rok temu w 24 krajach smartfony z Windows Phone sprzedawały się lepiej od smartfonów z nadgryzionym jabłkiem w logo. Wg. Kantar mobilna wersja okienek okazała się najszybciej rozwijanym systemem mobilnym.

Oczywiście w tamtym roku Windows Phone miał znikomą część udziałów w wyniku czego udziały te w późniejszym czasie podskoczyły do 67%. Co rok temu pozwoliło Windows Phone uzyskać taki wynik?

Złożyło się na to parę znaczących sytuacji, jak wydanie serii Lumia, która dzięki niezwykle dobrym aparatom robi świetnej jakości zdjęcia w słabym oświetleniu. Kolejną sprawą, która pomogła jest aktualizacją GDR3, która wprowadziła wsparcie dla rozdzielczości 1080p, procesorów 4 rdzeniowych. Najwięcej mobilne okienka zyskały dzięki low endowi, Lumia 520,która w niskiej cenie oferuje dosyć duzo, ten smartfon najlepiej sprawdził się w krajach, gdzie Windows Phone był mało znany.

wpios

W tym roku, pojawi się wersja 8.1 (obecnie mozna pobrać wersję developerską). Zmiany wprowadzone w tej aktualizacji mogą przynieść wiele dobrego. Jeżeli interesujecie się tym systemem, sprawdźcie grafikę, która go dotyczy.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek