Wacław Niezgoda01.07.2015
Google do roboty!

Mapy Google są dobrym produktem, rozwijanym od długiego już czasu. Pod wieloma względami są najlepszym rozwiązaniem ale…

Wraz z najnowszą wersją iOS numer 9, aktualizacja czeka również Mapy Apple. Od teraz mapy nie tylko wskażą gdzie musimy dojść, ale podpowiedzą, które wyjście z metra jest najlepsze aby trafić na przystanek lub do hotelu. Przemyślana funkcja, przyda się szczególnie turystom i ludziom w nowym mieście. Ale…

Nie ma róży bez kolców. Rozwiązanie Apple na początku będzie dostępne w parunastu miejscach na świecie. Zgadliście nie ma na liście żadnego polskiego miasta. Znając Cupertino nie nastąpi to szybko. Jest to więc moment, w którym na plac wchodzi Google.

Jak na razie Google nie ogłaszało publicznie planów do wprowadzenia takiej funkcji. Jednak liczę, że jak duża część funkcji dostępna w Mapach Google dostępna będzie na całym globie. Oczywiście to wymaga czasu. Nie oczekuję, że za rok zobaczymy cały świat pokryty takimi właśnie planami budynków.

Pokazanie Cupertino, że mogą być drudzy we wprowadzeniu nowości a po pewnym czasie prowadzić nawet w mniej znaczących krajach może okazać się motywujące dla nadgryzionego jabłka.

Źródło: businessinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS