Krzysiek Borek26.06.2014
Google I/O 2014: Android TV

Google zaprezentowało swój system dla telewizorów, jednakże bazą dla niego jest zaprezentowany już na samym początku konferencji Android L.

Android TV będzie działał także na urządzeniach typu Appe TV, czy Amazon Fire TV. System ten będzie działał glównie za pomocą komend głosowych. Wystarczy powiedzieć „Breaking Bad”, po czym fraza zostanie dodana do wyszukiwarki i pojawią się wszystkie informacje o tym serialu. Wliczając w to odcinki serialu, informacje o obsadzie, wideo na Youtube.

Dzięki Android TV będziemy mogli grać na telewizorze w gry znane z urządzeń mobilnych, oczywiście za pomocą kontrolera, mało tego będziemy mogli grać w gry dla wielu graczy. Na konferencji pokazano, jak jeden z pracowników Google gra na tablecie, a drugi na padzie w grę NBA Jam, która wyświetlana była na ekranie telewizora.

Android TV, może być używany jako Chromecast, więc możemy streamować muzykę, czy filmy z innych urządzeń z systemem Android. Razor i Asus zapewnią urządzenia pod telewizory z Android TV, podczas gdy Sharp i Sony zajmą się produkcją nowych telewizorów z tym systemem.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek