Krzysiek Borek26.06.2014
Google I/O 2014 : Android Wear i urządzenia naręczne

Prócz Android Auto, czy TV, Google zaprezentowało system Android Wear, przeznaczony dla urządzeń naręcznych. Pokaz możliwości systemu odbywał się na emulatorze LG G Watch.

Mało tego, Samsung również wykona urządzenie naręczne z Android Wear. Zegarki LG i Samsunga są już dostepne w przedsprzedaży.

screen-shot-2014-06-25-at-12-15-34-pm1

Moto360 co prawda zostało wspomniane, ale pojawi się dopiero w wakacje. Sama prezentacja systemu skupiła się na interfejsie użytkownika.

Z urządzeniem wyposażonym w Android Wear możemy sparować naszego smartfona,czy tablet. Po czym wszelkie powiadomienia, wiadomości tekstowe, maile, czy informacje o połączeniach przychodzących będą wyświetlane na urządzeniu naręcznym. Mało tego, jeżeli usuniemy powiadomienie na zegarku, zostanie ono także usunięte na sparowanym z nim urządzeniu. Oczywiście to kolejny system, który bazuje na komendach głosowych.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • kormo

  Jak zwykle rżną z Apple na beszczela. http://kormo.pl/android-wear-wyzwanie-ubranie/

  • Daniel Jendrecki

   że niby co? Po za tym Kormo.pl jest takim wiarygodnym i obiektywnym źródłem informacji, branie go za jakiś argument jest po prostu śmieszne ;)

   • kormo

    Niewiarygodnie i nieobiektywne? Jak wszystko w internecie. Wiarygodnie i obiektywne informacje to kiedyś były w encyklopediach.

    • Daniel Jendrecki

     Co nie zmienia faktu że twoja wypowiedź jest za przeproszeniem z dupy wzięta.
     „Jak zwykle rżną z Apple na beszczela” – przepraszam, ale co „rżną”, skoro Apple jeszcze nie zaprezentowało swojego zegarka? Druga sprawa dałeś link do artykułu który miał być jakimś argumentem, a jest to zwykły bełkot jaki te Android Wear jest złe, niefajne i do dupy.Najbardziej rozbawiło mnie to że okrągły ekran Moto 360 jest be, chociaż prawie wszystkie plotki mówią że iZegarek również ma mieć okrągły ekran. ;)

     • kormo

      Co rżną? Stary wszystko! Cały Android jest zajebany od Apple! Popatrz sobie na screeny wersji rozwojowych PRZED pojawieniem się iPhona i po nim. Flat design w UI, spłaszczenie ikonek, stylówa prezentacji – wszystko jak u Apple – tylko gorzej – przecież to im lagowało i klatkowało nawet na prezentacji! Tak, nie lubię Androida (miałem niestety 3 telefony z tym systemem i to była jakaś masakra).

     • Daniel Jendrecki

      Flat UI było już dawno przed iOS 7 np w usługach Google.
      To że wcześniej Android był nakierowany na urządzenia z klawiaturą było spowodowane tylko tym że wtedy BB był potężną firmą i każdy chciał telefon w stylu BB. A tak po za tym chyba mówimy o zegarkach a nie smartphonach, więc nie widzę sensu stosowania argumentów które dotyczą Android’a na smartphonach.

 • krzysiek

  Te niebieskie tło – okropne.
  Tarcza czasu miła dla oka