Krzysiek Borek25.06.2014
Google I/O 2014 : Google Fit – monitoring zdrowia i kondycji

W dniu dzisiejszym na konferencji Google I/O, gigant z Mountain View zaprezentował nową platformę systemową. Jest nią Google Fit.

Platforma ta w założeniach przypomina Healthkit, za którym stoi Apple. Google Fit będzie automatycznie dodane do najnowszej wersji Androida, jaką jest Android L. Nowy system, jak i platforma zdrowotna ukażą się w tym samym czasie co iOS8 i Healthkit.

1

Google Fit zbierze informacje związane z naszym zdrowiem i kondycją z każdego urządzenia wyposażonego w system Android L, tyczy się to także urządzeń naręcznych. Google zawarło współpracę z wieloma firmami, związanymi ze sportem, jak chociażby Adidas, Nike, Runkeeper, czy Intel. Mało tego Adidas i Nike przygotują swoje urządzenia naręczne, wykorzystujące system Android Wear, które będą monitorować najważniejsze funkcje zdrowotne.

2

Już wcześniej mieliśmy zalążek Google Fit, ale była to jedynie aplikacja, tym razem założenie zostało rozszerzone i wygląda bardziej, jak platforma, która kręci się wokół jednego zagadnienia.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Przemek

    Google jak zwykle nic tylko kopiuje od lepszych …