Krzysiek Borek06.08.2015
Google od przyszłego miesiąca co miesiąc będzie wydawać poprawki zabezpieczeń dla Nexusów

Google poinformowało dzisiaj, że rozpoczynają comiesięczne udostępnianie poprawek zabezpieczeń, a wsparcie dla aktualizacji Nexusów wyniesie od 2 do 3 lat od momentu debiutu urządzenia na rynku mobilnym.

Pierwsza aktualizacja zabezpieczeń dostępna jest od dzisiaj dla Nexusa 4, 5, 6, 7, 9, 10 i Playera. Wcześniej T — Mobile rozpoczęło aktualizację Nexusa 6,5 i smartfonów Samsunga, aby załatać dziury po „Stagefright” i dodać nowe zabezpieczenia dla systemu operacyjnego Google dla urządzeń mobilnych.

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich wymienionych przeze mnie urządzeń, możecie zaktualizować je poprzez OTA (over the air), choć jest ona również dostępna dla wszystkich smartfonów, korzystających z wydań AOSP Androida. Wcześniej Google oferowało powiadomienia o tych aktualizacjach dla mniej znanych producentów urządzeń mobilnych z Androidem, choć nie udostępniali częstych aktualizacji, a teraz sytuacja się zmieniła.

Dodatkowo Google dało do zrozumienia, że Nexusy otrzymają 2 lub 3 letnie wsparcie aktualizacyjne, choć oznacza to wydawanie najnowszych wersji systemu przez 2 lata, 3 lata dotyczą pomniejszych aktualizacji, skierowanych w stronę bezpieczeństwa.

Nexus devices will continue to receive major updates for at least two years and security patches for the longer of three years from initial availability or 18 months from last sale of the device via the Google Store.

Wyszukiwarkowy gigant pokazuje, że zmienia podejście do zabezpieczeń Androida, wliczając w to uruchamianie aplikacji w piaskownicy i rozpoczęcie programu Android Security. Jego wdrożenie pozwoliło wyeliminowanie wszystkich jak dotąd znalezionych luk w Androidzie i walkę z wirusami.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek