Wacław Niezgoda29.05.2015
Google Photos – zdjęcia i filmy w chmurze bez limitu

Zaraz po wczorajszej konferencji Google I/O, została udostępniona usługa Google Zdjęcia. Ma to być połączenie Flickra, czyli udostępniania zdjęć, jak i iCloud – automatycznej kopii zapasowej. W przeciwieństwie do iCloud, Google zdjęcia dostępne są na obu platformach mobilnych – Android i iOS oraz przez przeglądarkę web.

Użytkownik ma do dyspozycji nieograniczone miejsce dla swoich zdjęć o wielkości maksymalnie 16 MP oraz filmów do rozdzielczości 1080p.

Większe fotografie i wideo mogą zostać odpowiednio skompresowane. Jeżeli chmura od Google ma stanowić jednak kopię zapasową, można przechowywać swoje archiwa w oryginalnych rozdzielczościach. W takim wypadku mamy do dyspozycji 15 GB darmowej przestrzeni, jeśli to zbyt mało, za 1.99$ otrzymamy 100 GB, a 9,99$ aż 1 TB.

Ograniczenie do 16MP jest ponad możliwości większości aparatów w smartphonach, a nawet niektórych aparatów cyfrowych, co daje sporą bazę potencjalnych użytkowników.

Google Zdjęcia to „dom” dla cyfrowych kolekcji, udostępnianie i segregowanie ich jest dziecinnie proste. Na iOS aplikacja nie wygląda jak ta domyślna, dostarczona przez Apple, lecz jest bardzo prosta w obsłudze.

Swoje kolekcje możemy organizować według daty wykonania, ludzi uwiecznionych na fotografii, obiektów oraz miejsc. Na prezentacji Google zaprezentowało, jak algorytm rozpoznał dziecko w różnym wieku, od samych narodzin.

Aplikacja dla iOS to nie tylko narzędzie do wysyłania zdjęć, możemy za jej pomocą poddać nasze zbiory delikatnym korektom, takim jak ustawienia nasycenia, jasności lub utworzyć kolaż, film lub animację.

Udostępnianie zdjęć, ogranicza się do utworzenia linku, z którego skorzystają nasi znajomi aby je obejrzeć. Aby obejrzeć zdjęcia, nie trzeba się logować na konto Google, jest to wymagane jedynie do zapisu ich na swoim urządzeniu.

Google Photos
Cena: Gratis
/ Pobierz
Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS