Krzysiek Borek30.04.2014
Google porzuca serię Nexus na rzecz Android-Silver

Wszystko wskazuje na to, że linia Nexus zostanie zastapiona smartfonami Premium pod nazwą Android-Silver. Jednakże tak, jak w przypadku serii Nexus będą mieć one czystą wersję Androida. Google chce nieco zmienić ich podjeście do ekosystemu Androida.

Seria ta będzie posiadała wiele smartfonów, za sprawą wielu producentów nie tylko Google, będzie je tworzyło, będą one oczywiście ulokowane w klasie premium. Spowoduje to zmniejszenie kosztów marketingu i promocji, aby zyskać większą kontrolę nad oprogramowaniem i urządzeniami.

Google nie może zdzierżyć producentów, którzy na siłę wrzucają preinstalowane aplikacje, do tego mało kto z nich korzysta. Dzięki tej serii chcą oni wyznaczyć standard, jak powinny wyglądać urządzenia napędzane zielonym robocikiem, wszystko to za sprawą nowej serii Android-Silver.

To nie wszystko, Google nałożyło sporo restrykcji, aby urządzenia mogły należeć do nowej serii, główną jest liczba aplikacji, które nie korzystają z usług Google, ma być ich stanowczo mniej, aniżeli do tej pory.

Pierwsze urządzenia z nowej serii pojawią się w przyszłym roku, serię zapoczątkują Motorola i LG. Ci producenci to pewniaki, nie wiadomo natomiast czy Samsung, Sony i HTC podniosą rzuconą przez Google rękawicę. Jednakże Ci producenci są już jakoś związani z serii poprzez ich urządzenia w edycji Google Play, więc Google powinno sobie poradzić z przekonaniem ich.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek