Krzysiek Borek19.04.2016
Google potwierdziło wsparcie dla 3D Touch w Androidzie N

Google właśnie potwierdziło wprowadzenie funkcji „Launcher Shortcuts” w Androidzie N, która świetnie współpracuje z wyświetlaczami rozpoznającymi siłę nacisku, choć zbyt wiele urządzeń mobilnych z Androidem jeszcze ich nie ma.

Ta możliwość pojawiła się podczas wydania Androida 1.0 i działa odkąd wprowadzono API poziomu 5, ale dopiero teraz Google znalazło dla niej praktyczne zastosowanie.

Być może tegoroczne Nexusy skorzystają z tej nowości, ale na razie nie mam co do tego pewności. Jeżeli zarejestrowana niedawno nazwa Nexus 7P jest z tym związana, to na pewno kolejny Nexus będzie wyposażony w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, które to umożliwi. Nie oznacza to, że obecne modele nie wykorzystają Force Touch, skoro Google potwierdza dla niego wsparcie w najnowszej wersji ich systemu operacyjnego.

Huawei-Mate-S-Force-Touch-Luxury-Edition-AA-1-of-5-840x560

Wydaje mi się, że ma to również związek z produkcją jednego z Nexusów przez HTC, ale nie wiemy na pewno, że tegoroczny model wykorzysta 3D Touch. Teoretycznie nie ma to znaczenia, ponieważ programiści mogą już pisać charakterystyczne dla tej funkcji aplikacji, ale wykorzystają je tylko i wyłącznie kompatybilne urządzenia mobilne z odpowiednim wyświetlaczem.

Niestety, lista dostępnych urządzeń nie napawa optymizmem i zaliczamy do niej najdroższą wersję Huawei Mate S, Vernee Apollo i ZTE Axon mini Premium Edition. Jestem pewien, że żaden z nich w najbliższym czasie nie uzyska aktualizacji do Androida 7.0 (N). W praktyce oznacza to, że musimy trzymać kciuki za Nexusa wyposażonego w wyświetlacz rozpoznający siłę nacisku, a nie na obecnie dostępny sprzęt.

Force Touch na Androidzie jest w ogóle potrzebne?

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek