Krzysiek Borek17.05.2014
Google rezygnuje z serii Nexus?

Już od nie dawna można uslyszeć, że Google rezygnuje z serii Nexus. Jednakże mamy nadzieję, że pojawi się jeszcze jeden Nexus.

@evleaks twierdzi, że to już definitywny koniec serii i kolejne urządzenie z serii Nexus się nie pojawi i powinnismy pożegnać serie. Wszystko wskazuje na to, że seria Android Silver może zostać zaprezentowana na konferencji Google I/O.

Czym jest certyfikacja Silver ? Jest to nowy program zapoczątkowany przez Google, który ma przekonać producentów flagowych urządzeń z Androidem, aby umieszczali w nich mniej aplikacji, które nie są od Google. Słyszeliśmy , że LG i Motorola jako pierwsi znajdą się w programie Silver.

Jednakże nie możemy być tego pewni, dopóki nie zostanie to oficjalnie ogłoszone.

Obecne urządzenia z serii Nexus, produkowane przez LG są dobrej jakości. Ich zaletą jest cena i możliwości smartfonów, po które jeszcze wiele konsumentów sięgnie, być może pojawi się kolejny, ale nie jest to pewne. Miejmy nadzieję, że tak będzie, nawet jeżeli nie znajdzie się pod nazwą Nexus.

W 2015 roku zostaną wydane pierwsze urządzenia w programie Silver.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Janusz Pałucha

    Jest jeszcze jedna opcja… Google wypuści następce serii nexus pod inną nazwą.. i ktoś inny będzie te telefony produkować..

  • krzysiekb92

    Czytał Pan to co jest napisane ? Pisze wyraźnie, że będzie program Android Silver i pierwsze słuchawki zadebiutują w 2015 roku, dokładnie w lutym. Telefony w programie Silver będzie mógł robić każdy producent na rynku.