Krzysiek Borek21.09.2014
Google testuje Androida L na Nexusie 4?

Niedługo na rynku powinien pojawić się Android L. Google rozpoczęło jego testy na dosyć starym urządzeniu, jakim jest Nexus 4. Co to oznacza w praktyce?

Obecnie Nexus 4 ma Androida 4.4.4 Kitkat, biorąc pod uwagę testy najnowszej wersji Androida powinniśmy się uzbroić w cierpliwość i czekać. Nawet, jeżeli pracownicy Google testują oprogramowanie na poprzednim modelu Nexusa nie oznacza to, że L będzie ogólnodostepny dla każdego użytkownika tego smartfonu.

Dwóch pracowników giganta z Mountain View puściło parę z ust o testach Androida L na Nexusie 4. Ma on inne oznaczenie, niż ten sam system operacyjny dla Nexusa 5. Z jednej strony rozumiem Google, w końcu wsparcie dla Androida L uzyskają najnowsze urządzenia na rynku i każde z linii Android One, która jest dużo tańsza od Nexusa 4. Z drugiej strony medalu urządzenia z nowej linii Google są mniej wydajne od leciwego już Nexusa 4.

3

2

1

Mając większą moc obliczeniową od wielu nowszych urządzeń Nexus 4 spokojnie powinien sobie poradzić z kolejną wersją Androida.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek