Krzysiek Borek07.07.2016
Google wyda w tym roku własne urządzenia naręczne

Wygląda na to, że Google zaczyna poważnie myśleć o wyprodukowaniu własnych urządzeń naręcznych, które teoretycznie będą miały zagrozić urządzeniu noszonemu Apple.

Mają pojawić się dwa inteligentne zegarki wyposażone w Google Assistant i specyfikację, której nie dorówna obecny (może i następny) Apple Watch. Debiut obydwu produktów ma podobno nastąpić podczas prezentacji tegorocznych Nexusów. Być może zegarki okażą się kolejnymi produktami z rodziny Nexus, ale na ten moment ciężko to stwierdzić.

Jeden z nich będzie idealny dla osób aktywnych fizycznie (wyposażony w LTE, GPS, cyfrowy pulsometr), podczas gdy drugi zostanie pozbawiony tych elementów składowych. Google ma już gotowe prototypy, więc ich debiut powinien nastąpić jeszcze w tym roku. Pamiętajcie, że Google w każdej chwili może zawiesić projekt lub opóźnić jego wprowadzenie.

Obydwa zegarki będą mieć okrągłe koperty, a wyższy model ma przypominać Lenovo Moto 360 bez czujnika oświetlenia na dole wyświetlacza. Ponadto obudowa ma być idealnie spasowana z zaczepami, więc można by rzec, że wszystko będzie stanowić idealną całość.

Wiadomo, że większy z zegarków będzie miał cyfrową koronkę, jak Apple Watch a nad nią i pod będą dostępne dwa okrągłe przyciski. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na portalu Android Police, co nie zmienia faktu, że na nowy sprzęt musimy poczekać do końca tego lub początku przyszłego roku.

Mam tylko nadzieję, że Apple nie prześpi tego momentu i kolejna generacja ich inteligentnego zegarka wniesie wiele dobrego dla fanów urządzeń ubieralnych.

Źródło: cultofmac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek