Krzysiek Borek23.07.2014
Google zintegruje zabezpieczenie KNOX od Samsunga w Androidzie L

Miesiąc temu odbyło się Google I/O podczas,którego Google poinformowało,że skorzysta z rozwiązania Samsunga w nadchodzącej wersji Androida.

W dniu dzisiejszym Google postanowiło podzielić się większą ilością informacji, związanych z tym zabezpieczeniem systemowym.

Samsung jest liderem, jeżeli chodzi o zabezpieczenia dla przedsiębiorstw, więc Google chce wykorzystać sytuacje i zaimplementować je do systemu, aby więcej przedsiębiorstw zaczęło korzystać z Androida. Najnowsze API, dotyczące zabezpieczeń zostały przygotowane przez Google we współpracy z Samsungiem.

Najważniejsze są zabezpieczenia, dotyczące ochrony urządzenia, danych, wsparcie dla IT (polityka i restrykcje) i zarządzanie aplikacjami za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dzięki temu pracownicy będą mogli przetrzymywać dane w swoich,osobistych kontenerach. W rezultacie każdy będzie miał dostęp tylko do swoich danych.

Ciekaw jestem, jak to się sprawdzi na większą skalę, niż jedynie ochrona danych, czy anulowanie gwarancji, jeżeli wykonamy ROOT na urządzeniu z tym zabezpieczeniem.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek