Krzysiek Borek13.05.2016
Greenify – recenzja aplikacji

Podejrzewam, że większości z was bateria w urządzeniu mobilnym rozładowała się szybciej, niż zakładaliście, szczególnie użytkownicy Androida wiedzą, o czym mowa.

Dzieje się tak często i jest to spowodowane dużą ilością zainstalowanych aplikacji, a niektóre z nich ciągle działają w tle, co negatywnie odbija się na czasie pracy smartfona.

Zanim wyłączymy je ręcznie minie sporo czasu i właśnie w tym momencie do akcji wkracza Greenify, które od niedawna działa również bez roota. W praktyce oznacza to, że większość użytkowników bez roota będzie mogła korzystać z tej aplikacji.

v0YtIpv

Program pozwala wychwycić wszystkie działające w tle aplikacje i wprowadzić je w stan hibernacji, gdy nie są używane, co sprawia, że mamy dostęp do większej ilości pamięci operacyjnej, a urządzenie powinno dłużej pracować między ładowaniami. Aplikacje wprowadzone w hibernacje nie działają do momentu ich ręcznego uruchomienia lub przez inny program, chociaż zachowują swoją pełną funkcjonalność, gdy uruchomimy ją w pierwszym planie.

1CD5jsj

Podczas użytkowania z aplikacji na Xperii M4 Aqua i OnePlus X zauważyłem, że długość czasu użytkowania w przypadku tego drugiego wzrosła o prawie godzinę, a M4 działała godzinę dłużej (czas z włączonym ekranem). Podobno CCleaner również pomaga w tej kwestii, ale osobiście nie używam takich aplikacji.

uLxbLOv

Warto pamiętać o tym, że hibernowane aplikacje korzystające z powiadomień lub wiadomości, nie będą o nich informować, dopóki ich nie uruchomimy ponownie (ręcznie). Aplikacja jest darmowa, ale za 6 zł (licencja) mamy dostęp do hibernowania aplikacji systemowych.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek