Krzysiek Borek13.05.2016
Greenify – recenzja aplikacji

Podejrzewam, że większości z was bateria w urządzeniu mobilnym rozładowała się szybciej, niż zakładaliście, szczególnie użytkownicy Androida wiedzą, o czym mowa.

Dzieje się tak często i jest to spowodowane dużą ilością zainstalowanych aplikacji, a niektóre z nich ciągle działają w tle, co negatywnie odbija się na czasie pracy smartfona.

Zanim wyłączymy je ręcznie minie sporo czasu i właśnie w tym momencie do akcji wkracza Greenify, które od niedawna działa również bez roota. W praktyce oznacza to, że większość użytkowników bez roota będzie mogła korzystać z tej aplikacji.

v0YtIpv

Program pozwala wychwycić wszystkie działające w tle aplikacje i wprowadzić je w stan hibernacji, gdy nie są używane, co sprawia, że mamy dostęp do większej ilości pamięci operacyjnej, a urządzenie powinno dłużej pracować między ładowaniami. Aplikacje wprowadzone w hibernacje nie działają do momentu ich ręcznego uruchomienia lub przez inny program, chociaż zachowują swoją pełną funkcjonalność, gdy uruchomimy ją w pierwszym planie.

1CD5jsj

Podczas użytkowania z aplikacji na Xperii M4 Aqua i OnePlus X zauważyłem, że długość czasu użytkowania w przypadku tego drugiego wzrosła o prawie godzinę, a M4 działała godzinę dłużej (czas z włączonym ekranem). Podobno CCleaner również pomaga w tej kwestii, ale osobiście nie używam takich aplikacji.

uLxbLOv

Warto pamiętać o tym, że hibernowane aplikacje korzystające z powiadomień lub wiadomości, nie będą o nich informować, dopóki ich nie uruchomimy ponownie (ręcznie). Aplikacja jest darmowa, ale za 6 zł (licencja) mamy dostęp do hibernowania aplikacji systemowych.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Jacek Se

  A wersja na iOS jest?

  • krzysiekb92

   Jest tylko na Androida

  • Krisu

   Na iOS nie ma problemu z bateria :D

   • krzysiekb92

    Wcześniej miałem Sony M4 Aqua i na baterię nie narzekałem, ale dodatkowy czas pracy zawsze się przydaje.

   • Bart

    bo iOS ma mniej SYFU i wlasnie lepsze zarzadzanie tymi uslugami systemowymi

 • Nacomitachata

  Greenify to nic innego jak cleaner ramu ubijający dodatkowo tzw „receiver”. Nie ma tutaj żadnych cudów magii, a cała otoczka zajebistości programu bazuje na niewiedzy użytkowników. Greenify w smartfonie jest takim samym absurdem jak każdy inny cleaner czy ubijacz procesów. Dużo lepszym rozwiązaniem jest amplify do sterowania dlugością i ilością wakelocków, tudzież power nap czyli przeportowana „stamina” na telefony inne niż sony. A greenify do kosza, takie moje zdanie tym bardziej ze receivera ubić może szybko i prosto np „disable services”, czy „my android tools”. Ale po co to wogóle robić? Ubijanie receivera i podawanie tego do publiki jako czarodziejski napój na slaby akumulator jest robieniem ludzi w ciula. Po co takie komplikacje wprowadzać, ubijać daną śmieciową apke i jej receivera tylko po to aby sie nie wlączała sama? To może na początek wywalić ten cały syf z autostartu, to nie trzeba będzie nic ubijać, a wtedy cały zamysł greenify idzie w pizdu.

  • krzysiekb92

   weź pod uwagę, że od razu nie można na Androidzie usunąć syfowych aplikacji.

   • Nacomitachata

    Nie wspominałem nic o usuwaniu. Napisałem o segregacji autostartu. Rozróżnij te kwestie. Zabraniasz danych aplikacjom urachamiać się wraz ze startem systemu. To wszystko.

 • Zastanawiam się czemu w miniaturce artukułu widnieje zrzut baterii z iOS skoro ta apka jest tylko na androida…. Wprowadzanie czytelników w błąd…

  • Bart

   bo to taki chwyt reklamowy (zazwyczaj dupc*ony czytelnika)

 • Bart

  Widzialem gdzies jeszcze LEPSZA aplikacje (wydluzajaca czas na baterii) nazywa sie ona – WYPIERD*L facebook i ciesz sie dluzszym czasem na baterii

  100% efektywnosci gwarantowny!

  • Bart

   ah – no i jest ona za free ;)