Krzysiek Borek05.01.2016
Griffin zaprezentował magnetyczny kabel USB typu C

Griffin Technology zaprezentowało niedawno magnetyczny kabel USB-C kompatybilny z 12 – calowym MacBookiem, który przywraca MagSafe. Kabel jest również kompatybilny z większością laptopów wyposażonych w port USB typu C.

W sprzedaży znajdzie się dopiero w kwietniu bieżącego roku, a jego cena wynosi 39,99$ (160 zł bez podatku). BreakSafe ma opatentowane przez producenta złącze magnetyczne, które bezpiecznie podłączymy do MacBooka, a resztę kabla możemy w każdej chwili odłączyć. Część kabla odłącza się bezpiecznie, gdy np. ktoś stanie na kabel ładowarki i pociągnie ją za sobą. Złącze nie należy do największych i może być wpięte na zawsze do jedynego portu USB-C w 12 – calowym MacBooku.

Griffin-USB-C

Kabel podobny do MagSafe to nie jedyne nowości producenta z Nashville, reszta nowości to adaptery z USB-C na standardowe USB i dłuższe kable. Koszt adapteru z USB-C – USB-A kosztuje 19,99$ (80 zł bez podatku), tyle samo kosztuje kabel USB-C – USB-A, a za adapter z USB C – microUSB zapłacimy 29,99$ (120 zł bez podatku).

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek