Krzysiek Borek07.11.2015
GuestMode, czyli profile użytkowników w iOS

Podczas gdy profile użytkowników są dostępne na OS X i niektórych urządzeniach mobilnych z Cydii, tego samego nie możemy powiedzieć o iGadżetach. Jednakże ostatnio pojawił się dodatek o nazwie GuestMode, który pozwala na dokładnie to samo.

Obecnie pomimo posiadania przez siostrzeńca własnego tabletu z Androidem, pozwalam mu korzystać ze swojego iPada, jednakże nie chcę, żeby miał dostęp do wszystkich aplikacji i funkcji w iOS. Właśnie dzięki tej wtyczce mogę wszystko ustawić tak,jak chce i nie muszę się martwić, że 6 latek włączy np. dane sieci komórkowych, czy namiesza na Facebooku lub Twitterze.

1

Po instalacji, mamy dostęp do ustawień rozszerzenia, możemy między innymi je uruchomić, a potem wejść w poważniejszą konfigurację, dotyczącą metody włączenia trybu gościa, a także wł./wył. wybranych przez użytkownika aplikacji/części iOS. Zablokowane aplikacje będą miały szare ikony lub w ogóle nie będą widoczne na ekranie głównym. Części takie jak Centrum Sterowania i Powiadomień nie będą w ogóle dostępne po odpowiedniej konfiguracji wtyczki.

2

Niestety, po nadaniu dostępu do aplikacji Zdjęcia, dodatkowy użytkownik ma częściowy dostęp do Maila, Facebooka,Twittera i innych. Wszystkie działania prowadzone w trybie gościa nie są izolowane, co oznacza, że podczas grania w gry zapisane stany gier odwołują się do obydwu profili. Dopóki Apple samo nie ogarnie sytuacji z wieloma kontami użytkowników na swoich urządzeniach mobilnych, dodatek GuestMode to najlepsze rozwiązanie.

3

Dodatek kosztuje zaledwie 0,99$ i pobierzecie go z domyślnego  źródła — BigBoss.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek