Krzysiek Borek06.02.2015
Harbor – dock z OS X Yosemite na Apple iOS 8

Jesteś posiadaczem iPhone’a 6 i chcesz zmienić wygląd jego interfejsu? Powinieneś zainteresować się wydanym ostatnio rozszerzeniem Harbor, które zmienia interakcję z aplikacjami znajdującymi się w doku.

Rozszerzenie dodaje dock znany z OS X, który posiada wszystkie funkcje znane z wersji Yosemite. Pozwala dodać nieskończoną ilość aplikacji do doku bez konieczności ukrywania ich, w rezultacie widzimy je wszystkie. Wszystko to dzięki, pomniejszaniu ikon podczas dodawania kolejnych aplikacji do doku.

To nie jedyna funkcja rozszerzenia, możemy też przesuwać po nich palcem i zauważymy animacje przechodzenia znaną z Yosemite. Jeżeli zatrzymamy palec na danej aplikacji, od razu się uruchomi. Aplikacje działające w tle będą mieć pod ikoną czarną kropkę, która oznacza aktywność. Z drugiej strony, jeżeli aplikacja ma nieodczytane powiadomienie/a zacznie skakać, rozszerzenie działa również w orientacji poziomej.

Dock1

Po instalacji Harbor jego ustawienia znajdziemy w systemowej aplikacji Ustawienia. Jest tam wszystko, co potrzebne do jego konfiguracji, jak i wł./wył. Rozszerzenia. Dodatkowo możemy ustawić czas trwania animacji, margines doku, a także długość i szerokość fali.

Można też skonfigurować „skakanie” aplikacji, które nie mają odczytanych powiadomień. Mogą one być wyświetlane na zablokowanym ekranie, głównym lub wewnątrz aplikacji. Jak widać Harbor dodaje dock z OSX Yosemite, nie tylko w jego funkcjonalności, ale i wyglądzie. Wszystkie funkcje rozszerzenia działają bez zarzutu.

Harbor pobierzecie z repozytorium BigBoss, kosztuje on 2.99$ i jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami działającymi na iOS 8.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek