Krzysiek Borek21.12.2015
Hi-Res Audio pojawi się w iTunes i Apple Music?

Apple podobno przygotowuje się do wprowadzenia odsłuchu utworów w wyższej jakości niż obecnie dostępna w Apple Music i iTunes.

Wszystko prawdopodobnie nastąpi w przyszłym roku, tak przynajmniej twierdzi wiarygodne źródło, które rozmawiało z Macotakara podczas festiwalu Portable Audio w Tokio.

According to several insiders familiar with Apple, whose products are exhibited at PORTABLE AUDIO FESTIVAL 2015, the company has been developing Hi-Res Audio streaming up to 96kHz/24bit in 2016.

The Lightning terminal with iOS 9 is compatible up to 192kHz/24Bit, but we do not have information on the sampling frequency of Apple Music download music.

Raport mówi również o pracach firm trzecich nad kablami Lightning, które również powinny poprawić jakość odsłuchiwanej muzyki. Firma z Cupertino od dawna była łączona z wprowadzeniem wyższej jakości plików audio do pobrania z iTunes i odsłuchu na życzenie w Apple Music. Półtora roku temu bloger muzyczny Robert Hutton twierdził, że Hi Res Audio pojawi się w iTunes, a Macotakara mówił o tym przy okazji pierwszych informacji o wydaniu iOS 8.

Pierwsze pogłoski w tej kwestii pojawiły się w 2012 roku, wtedy Neil Young powiedział, że Steve Jobs rozmawiał ze swoimi pracownikami o wprowadzeniu nowego formatu muzycznego, który pozwoli na cieszenie się muzyką w wyższej jakości.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek