Krzysiek Borek08.10.2015
HTC Butterfly 3 oficjalnie zaprezentowany

HTC kilka dni temu zaprezentowało model Butterfly 3, który jest odzwierciedleniem najwyższego modelu HTC wykonanego z poliwęglanu. Tak to ten sam model, co J Butterfly dostępny w Japonii od maja bieżącego roku.

Najnowszy model wyposażono w wyświetlacz o przekątnej, mierzącej 5,2 – cala i rozdzielczości QHD, 64 – bitowy układ scalony Qualcomm Snapdragon 810 i 3GB pamięci operacyjnej. Producent przewidział 32GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika, które możemy zwiększyć nawet o 2 TB dzięki czytnikowi kart microSD — o ile w ogóle zobaczymy kartę pamięci o pojemności wyższej od 200GB.

gsmarena_001

Mam wrażenie, że Tajwańczycy w końcu skupili się na aparacie głównym i jakości wykonanych nim zdjęć. Główny może poszczycić się 20,2MPix matrycą z drugim obiektywem, którzy mierzy dystans od obiektu, któremu chcemy zrobić zdjęcie. Jest to tak zwany Duo Setup, który pozwala na nadanie ostrości zdjęciu po jego wykonaniu, nie wspominając o wielu innych, dostępnych efektach, poprawiających jakość zdjęcia. Obiektyw chroniony jest przez szafirowe szkło (f/2.2 27.8 mm), aparat posiada również dwutonową diodę doświetlającą i możliwość kręcenia wideo w 4K.

Amatorzy autoportretów otrzymają 13MPix aparat na froncie (to nadal BSI), z tym że obiektyw to f/2.0, który jest zdecydowanie szybszy od głównego, choć to węższy ekwiwalent. Przednim aparatem zarejestrujemy również wideo w 1080p.

gsmarena_002

Wymiary nowości od HTC prezentują się następująco 151 × 73 x 10 mm, a waga wynosi 161g. Przy takich gabarytach i wadze postawiono na baterię o pojemności 2700mAh, a także Androida Lollipop z nakładką Sense 7. Sprzęt trafi na pólki sklepowe 20 października w Tajwanie (600$), na ten moment producent nie podał informacji o dostępności HTC Butterfly w innych krajach i cenie.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek