Krzysiek Borek10.10.2014
HTC Desire EYE – szczegółowe informacje

O modelu EYE od HTC pojawiało się wiele informacji. Według doniesień na wczorajszej konferencji HTC miały pojawić się dwa urządzenia z tej rodziny. Oficjalnie pojawiło się jedno. Jest nim HTC Desire EYE.

Model Desire EYE można uznać za rozwój HTC One M8. Mamy tutaj do czynienia z dwoma aparatami z 13MPx matrycami i podwójną diodą doświetlającą (LED). Dzięki temu zabiegowi Desire EYE wygląda inaczej, niż dotychczasowe urządzenia. Z przodu ujrzymy większy aparat i diodę, przez co górna ramka nad wyświetlaczem jest dosyć szeroka. Oczywiście obok tej nowości znajdziemy również mikrofon, kolejne są z tyłu.

1

Obydwa aparaty mają możliwość rejestrowania materiałów wideo w Full HD i 30 klatkach/s. Różnią się one od siebie aperturą i rozmiarem soczewki. Z przodu mamy 20mm soczewkę i aperturę f/2.2, a z tyłu 28mm soczewkę i f/2.0.

Nie zabrakło także głośników BoomSound, które trudno zauważyć, ale są. Wyświetlacz ma 5,2″ przekątną i rozdzielczość Full HD. Co ciekawe Desire EYE posiada certyfiakcję IPX7, pozwalającą na zanurzenie urządzenia w wodzie na 1 metr i 30 minut.

2

Sercem urządzenia jest Snapdragon 801 wspomagany przez 2GB pamięci RAM i Androida w wersji 4.4 wraz z nakładką Sense i aplikacjami EYE Experience i ZOE. Oczywiście nie zabraknie tutaj łączność LTE, WiFi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 z aptX,portu micro USB i NFC.

Desire EYE posiada 16GB pamięci przeznaczonej na dane użytkownika, którą możemy rozszerzyć przy pomocy kart microSD (do 128GB pojemności) i baterię o pojemności 2,400mAh. Na ten moment nie mamy żadnych informacji, dotyczących dostępności i ceny tego modelu.

Źródło: gsmarena.com | zdjęcie: cnet.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek